Новини    07 травня 2020 11:46

Нафтові ф’ючерси почали відновлюватись після квітневого провалу

Ціни на паливо в Україні залишаються на низьких позначках, час подумати про запаси на жнива і для проведення осінньої посівної

Нафтові ф’ючерси припинили падіння і почали відновлюватись. Нафта марки Brent 6 травня подорожчала до $31,4 за барель, прибавивши за добу у ціні приблизно 15%. Ранком 7 травня ціни дещо просіли, але до рівня нижче $25 за барель не повернулися.

Дивного немає – в Європі одна країна за одною починають процес виходу з локдауна. Почали пом’якшення режиму карантину в США, а Індія – один з найбільших імпортерів нафти, теж починає виходити з карантину.

Це означає, що аграрним підприємствам, які мають можливості зберігання палива, час подумати про закупівлі дизпалива і бензину на збиральну кампанію і осінню посівну.

Як пише у Facebook співзасновник аналітичного центру «Український інститут майбутнього», директор програми «Економіка» Анатолій Амелін, Goldman Sachs днями підвищив прогноз нафтових цін на 2021 рік – з $52,50 до $ 55,63 за барель.

В цьому, за його словами, зіграли роль скорочення видобутку за рахунок угоди ОПЕК+ і зниження поставок на ринок за рахунок банкрутства компаній, які видобувають сланцеву нафту.

Як наслідок – з середини березня кількість бурових установок в США вже скоротилося на 384. (це скорочення в 2 рази протягом декількох тижнів). Загалом, кількість бурових установок може скоро впасти до мінімумів за десятиліття або навіть за весь час.

Крім того, згідно з квітневим аналізом Rystad Energy, більше 70 американських нафтогазових компаній можуть збанкрутувати в 2020 році

Читайте: Через зниження цін на нафту світове виробництво етанолу скоротиться до рівня 2013 року

При цьому, попит на нафту вже починає відновлюватися. І він буде прискорюватися в міру зняття країнами карантину. Скажімо, Бьорнар Тонхауген, глава нафтових ринків в Rystad Energy, очікує, що попит досягне нового рекорду в 2022 році, викликаного сплеском активності, коли повсякденне життя нормалізується. Але дії уряду після появи коронавируса можуть «прискорити» терміни досягнення максимального рівня споживання.

Стосовно України можна сказати, що ринок палива знаходиться на мінімальних позначках. Ціни продовжують знижуватись, але, як повідомляють у консалтинговій групі «А-95», темпи зниження оптових цін на попередньому тижні різко сповільнилися. Тобто вікно можливостей для закупівель палива за наднизькими цінами вже закривається.

Нагадаємо, що раніше повідомлялось про, що ціни на солярку впали на українських АЗС до 6-річного мінімуму.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...