Новини    25 жовтня 2018 16:50

НАБУ затримало Березкіна по справі крадіжки з «Ощадбанку» $20 млн


Серед 10 затриманих детективами НАБУ є син нардепа Станіслава Березкіна (Член Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики) Максим і його брат, дочку нардепа Вікторію шукають. Про це повідомляє видання ua.news з посиланням на Telegram-каналу The Newsroom.

«Детективи Національного антикорупційного бюро під процесуальним керівництвом Спеціалізованої антикорупційної прокуратури затримали 10 осіб і повідомили їм про підозру в заволодінні $20 млн державного «Ощадбанку». Серед підозрюваних – два діючих і один колишній співробітник банку»,

Зокрема, мова йде про: колишнього директора департаменту корпоративного бізнесу (зараз – заступник голови правління АТ «Ощадбанк»), колишнього начальника управління проектного фінансування (звільнився у 2015 році), колишньої начальниці відділу управління проектного фінансування (зараз – керівник зазначеного управління держбанку)/

Решта підозрюваних – колишні бенефіціари групи компаній «Креатив», ряд службових і посадових осіб підприємств, що входять до складу цього холдингу, і оцінювач. Дії всіх підозрюваних кваліфіковані за ч.5 ст.191, ч.2 ст.364, ч.1 ст.366, ч.3 ст.209 Кримінального кодексу.

За даними слідства, в період 2013-2015 років посадові особи приватних підприємств, що входили до ПрАТ «Креатив», в змові з посадовими особами «Ощадбанку» підробили документи для отримання кредиту на 20 млн доларів нібито на купівлю насіння соняшнику. Після отримання грошей тодішні власники «Креативу» вивели їх за кордон на рахунки компаній, зареєстрованих в Белізі і Швейцарії. А потім цими ж грошима оплатили покупку корпоративних прав компанії, що володіла цінною нерухомістю.

В результаті корупційної схеми з банку фактично вивели 20 млн доларів (160 млн гривень в еквіваленті на момент скоєння злочину), що призвело до списання майнових прав та, як наслідок, – до зменшення активів банку на суму 133 млн гривень. Розслідування детективи НАБУ почали в травні 2016 року.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...