Новини    14 травня 2018 16:47

НААН виводить на ринок 6 нових сортів яблунь з високим імунітетом


Найближчим часом до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні додадуть сорти яблунь Малуша, Паланка, Дміана, Берегиня, Дожниця та Соломія. Про це повідомляє прес-служба Національної академії аграрних наук України.

Згідно повідомленню, ці новинки селекції Інституту садівництва НААН імунні до парші й стійкі до борошнистої роси.

«Вирощування новинок є економічно вигіднішим, оскільки для отримання високоякісної продукції необхідна менша кількість фунгіцидів. Також нові сорти можна вирощувати за органічними технологіями. Вони скороплідні, високоврожайні, зимостійкі й придатні для створення інтенсивних садів. Їх плоди – гармонійного смаку, ароматні, привабливі і придатні для зберігання. На середньорослій підщепі нові сорти яблунь дають перші врожаї вже на другий-третій рік у саду», – зазначають спеціалісти Інституту садівництва.

Та додали, що нові сорти потребують нормування врожаю, передусім обрізуванням. Якщо йдеться про десертну продукцію, виправдане й хімічне або ручне проріджування зав’язі. Також у 2006 року до Державного реєстру сортів були внесені вітчизняні імунні до парші сорти Амулет, Скіфське золото, Едера, Перлина Києва та Гарант, створені в Інституті садівництва НААН. У 2017 році Державний реєстр сортів було доповнено імунними сортами яблуні Настя та Тодес.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...