Новини    12 липня 2018 10:11

НААН: Потрібно забезпечити раціональне використання протимікробних препаратів у тваринництві


Сьогодні для України вкрай важливою є проблема безпеки  продуктів тваринництва. Про це під час засідання бюро президії Національної академії аграрних наук заявив директор Інституту ветеринарної медицини, член-кореспондент НААН Сергій Ничик.

«Надмірне застосування антибіотиків для сільськогосподарських тварин має серйозні наслідки для суспільної охорони здоров’я, оскільки сприяє появі стійких до антибіотиків бактерій і генів резистентності, які можуть бути передані людям», – сказав він.

За словами науковця, глобальна проблема полягає в тому, що якщо на початку минулого століття нові класи  антибіотиків відкривалися один за іншим, з 1987 року і до нашого час науці не вдалося вивести жодного нового класу антибіотиків.

«Ми знаходимось на порозі глобальної кризи в області інфекційних захворювань. Жодна країна світу не може бути застрахованою від них і не може собі дозволити  ігнорувати цю загрозу», – зазначив Сергій Ничик.

На переконання директора ІВМ Україні негайно слід вжити низку заходів для мінімізації ризиків утворення та поширення  антибіотикорезистентності, а саме:

  • Забезпечити раціональне використання протимікробних препаратів у сфері охорони здоров’я, ветеринарної медицини та харчової промисловості;
  • Впровадити дієву систему епідеміологічного нагляду  за антибіотикорезистентністю та забезпечити її  інтеграцію  до загальноєвропейської мережі;
  • Мінімізувати ризики формування та поширення внутрішньолікарняних штамів мікроорганізмів, які мають стійкість до протимікробних препаратів;
  • Привести у відповідність до вимог ЄС лабораторну діагностику інфекційних хвороб та визначення чутливості мікроорганізмів до протимікробних препаратів;
  • Запровадити проведення наукових досліджень з проблем антибіотикорезистентності  та новітніх методів діагностики у координації з провідними європейськими та світовими центрами.

Сергій Ничик додав, що ІВМ приймає активну участь у вирішенні проблеми антибіотикорезистентності.

Зокрема його установа долучилась підготовки проект Розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення державної стратегії щодо реалізації державної політики зі стримування розвитку стійкості до протимікробних препаратів 2018–2022 р.р.».

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...