Новини    17 серпня 2017 15:50

Неякісний вантаж затримав на залізниці сотні зерновозів


На під’їздах до залізничних станцій скоплюються сотні вагонів з зерном. Часто причина простою – неякісний вантаж, який не проходить санітарно-епідеміологічний контроль.

На станції Чорноморська затрималось минулого тижня 315 вагонів з неякісним зерном, на Хімічній – 246. На станції Жовтнева щодоби простоює до 290 зерновозів.

«З початку серпня погіршилось вивантаження урожаю портовими елеваторами, – повідомляють в Укрзалізниці. – В напрямку станцій, які вчасно не повертають вагони, введено тимчасову заборону по навантаженню зерна».

Зокрема, заборона діє для станції Чорноморськ-Порт. Розглядається необхідність такого ж заходу для станцій Чорноморськ-Порт-Екс, Одеса-Порт і Жовтневої.

«Дефіцит зерновозів – найбільша проблема логістики. Якщо її не вирішити, Україна зменшить виробництво зернових, а з ним і експорт. Це спровокує падіння цін, можливе банкрутство виробників», – вважає Микола Горбачов, президент Української зернової асоціації.

З 1 по 13 серпня на залізниці навантажено 1,33 млн т зерна. Нині в Одеській області прямують в порти 6 200 зерновозів, що складає 40% загального парку.

Залізницею в Україні перевозиться до 70% урожаю, ще 20-25% – авто і решта – річковим транспортом.

За останні три роки тарифи Укрзалізниці на перевезення зерна виросли на 88%. Нова індексація тарифів обійдеться аграріям в 1,5 млрд гривень.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...