Новини    04 жовтня 2017 18:22

На закладення садів і виноградників спрямували 224,3 млн


Додаткових 224,3 млн грн виділить Кабмін на державну підтримку розвитку хмелярства, закладення садів, виноградників та ягідників.

Досі видатки за бюджетною програмою складали 75 млн гривень, інформує Мінагрополітики. Від сьогодні на реалізацію цієї програми виділено 299,3 млн гривень. Це в чотири рази більше, ніж до прийняття змін.

Виділення таких асигнувань дозволить повністю розрахуватися з кредиторською заборгованістю за програмою, яка становить 231,8 млн гривень, а залишки – направити на державне стимулювання створення нових насаджень та розвиток галузевої інфраструктури.

«Фінансування бюджетних програм з підтримки виноградарства, садівництва і хмелярства досі відбувалося за залишковим принципом. Реальна підтримка галузі з боку держави скоротилася на порядок уже з 2013 року, хоча спеціальний збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства сумлінно збирали і навіть формально розподіляли до 2015 року», – стверджують в Асоціації «Укрсадпром».

Експерти підрахували, що станом на 2016 рік для сталого розвитку та забезпечення внутрішніх потреб країни галузі садівництва та ягідництва необхідно було принаймні 2,5 млрд грн.

Цього року збираються закласти фруктові й горіхові сади, а також ягідники й виноградники на площі 5282,9 га.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...