Видобуток кам’яної солі на Тереблянському родовищі в Закарпатській області законсервували через конфлікт співвласників компанії, яка займалась розробкою.
Про це очільник Закарпатської ОВА Мирослав Білецький розповів у інтерв’ю «Укрінформу».
«Є проблеми із власниками, які пересварилися, заблокували роботу один одного і зараз застрягли в судах. Це надзвичайно прикра історія. Ми не можемо на це впливати, адже це їхні корпоративні права. Звісно, ми намагаємося їх якось примирити, щоб розблокувати роботу. Але там складна історія. Наше завдання зараз — стежити за тим, щоб нічого не сталося із шахтою. Наразі вона законсервована», — розповів голова ОВА.
Він зауважив, що поклади солі на Теребовлянському родовищі виявилися великими і могли б забезпечити потреби держави, але зараз її не видобувають.
«Водночас ця історія поставила в залежність усю державу — тому що своєї солі у нас так і нема, ми далі возимо її з Єгипту чи інших країн за 2 тисячі кілометрів. Ми не маємо нових робочих місць і податків, не маємо розвитку. А могли б», — додав Білецький.
Нагадаємо, компанія «Катіон Інвест» з початку весни 2024 року не видобуває сіль на Тереблянському родовищі в Закарпатській області через корпоративний конфлікт між співвласниками. Минулоріч компанія планувала дати Україні близько 60 тис. т технічної солі, а 2026 року вийти на проєктну потужність (заявлялася на рівні 450 тис. т/рік) і запустити «другу чергу» проєкту — почати виробляти харчову сіль.