Новини / Ринок землі     22 листопада 2017 18:14

На Волині гектар землі готові купувати за $ 5 тис


Фермери Волинської області передбачають, що за 10 років земля подорожчає вдвічі, тому вразі початку її вільного продажу, готові платити по $ 5 тис за гектар. Таку думку висловив генеральний директор групи компаній «Вілія» Євгена Дудка в інтерв’ю аграрному виданню «Пропозиція».

Підприємець вважає, що місцеві фермери повинні скупити Волинські землі, поки це не зробили  великі агрохолдинги, які ще не працюють в цьому регіоні. Сам Дудка бачить в них загрозу для середніх сільгоспвиробників. Наразу його компанія обробляє 22,5 тис. га земель у Волинській області, має 8 елеваторів і займається тваринництвом і торгівлею зерном, а також поставками матеріально-технічних ресурсів.

Загалом на Волині працює 712 сільгосппідприємств, за даними Agro24.

Однак, поки діє мораторій на купівлю та продаж землі, урядовці впровадили нові правила її оренди. Щоб унеможливити реєстрацію подвійних договорів оренди, які часто густо є причиною рейдерського захоплення агропідприємств, Міністерство юстиції запровадило механізм автоматичного обміну даними між реєстром майнових прав та Госгеокадастром.

«Ми впровадили на технічному рівні автоматичний обмін даними між нашим реєстром майнових прав та Госгеокадастром. Тепер реєстратор фізично не може завершити процедуру внесення даних і закрити розділ в реєстрі, поки формується «підтягнуться» дані від Госгеокадастра про наявність чи відсутність реєстрації земельної ділянки », – повідомила заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації Олена Сукманова.

За її словами, технічне нововведення дозволить попереджати випадки рейдерства агропідприємств. Автоматичний обмін даними між реєстрами звузить можливість для рейдерських захоплень фермерських господарств», – сказала заступник міністра.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!