Новини / Аналітика     28 вересня 2017 13:26

На українські луки їде сучасна кормозбиральна техніка


Усупереч заявам песимістів про неперспективність українського ринку кормозбиральної техніки інтерес до нього проявляють чимало світових брендів сільськогосподарського машинобудування. Частина з них уже постачає в Україну свою продукцію для збирання зеленої маси, деякі вирішили поки що почекати, аби не прогадати. Проте попит на «зелену» техніку є.

За оцінками експертів, площі посівів під зелений корм сільгосппідприємства не знизять. А якщо нинішнього сезону торішній тренд буде збережено, то фронт роботи для заготівельників навіть збільшиться. Загальна площа під однорічними й багаторічними травами, кукурудзою на силос і цієї самої культури на зелений корм у 2016-му перевищила показник 2015 року на 11%. Торік улітку й восени підприємства збирали зелену масу з 707 тис. гектарів, свідчить офіційна статистика. Це всього лише у 2,5 раза менше, наприклад, ніж під соєю.

Запорукою для позитиву на найближчі роки є настрої тваринників. Адже саме вони є основними покупцями техніки для заготівлі зелених кормів. Аграрії вже відходять від класичної моделі відтворення продовольчої сировини й прагнуть розвивати інші напрями бізнесу. Як одну з непоганих альтернатив вони вбачають тваринництво — так уважають постачальники сільгоспмашин. Цим вони й пояснюють деяке зростання інтересу до техніки для заготівлі кормів.

Підтверджується зацікавленість постачаннями сучасних зразків машинобудівної продукції самі господарства.

«У технології сучасної заготівлі кормів для тварин головна роль належить самохідним кормозбиральним комбайнам. Така техніка «зеленої лінії» є в більшості провідних агромашинобудівників. Після довгої перерви й оновлення модельного ряду ми маємо першу ластівку — керівник господарства на Львівщині, детально вивчивши характеристики машин кількох брендів, віддав перевагу розробці New Holland — моделі потужністю 450 к.с.», — розповідає Віталій Білько, регіональний менеджер New Holland Agriculture в Україні.

Тепер комбайн FR450 працює на полях господарства «Білий СТІК», уточнює Андрій Сорока, маркетолог компанії «Агротерра» (офіційний дилер New Holland). З його слів, до середини липня цей агрегат уже прибрав близько 800 т зелених кормів. Господарство обробляє 2600 га землі й має стадо ВРХ чисельністю понад 1000 голів.

«Ми цього року завезли в господарство на Західній Україні єдиний поки що в Україні рулонний прес-підбирач Ultima Krone. Це перший у світі комбінований прес-підбирач, який під час обв’язування сіткою й передачі рулонів рухається далі та підбирає скошену масу. Камера попереднього пресування забезпечує невпинний ритм роботи. Обмотані сіткою рулони просуваються до вивантаження або загортаються в плівку й потім вивантажуються під час руху. Продуктивність Ultima збільшилася проти інших рулонних прес-підбирачів із обмотувальним пристроєм на величину до 50%. Напівваріаційна прес-камера створює рулони діаметром від 1,25 до 1,50 м», — поділився Анатолій Соловйов, директор підприємства «Дойче Аграртехнік» (дилер компанії Krone).

Менеджери групи компаній «Техноторг» зазначають, що нинішнього року спостерігається підвищений інтерес клієнтів до прес-підбирачів і косарок. Такі виробники, як KUHN і New Holland, оцінивши ситуацію, почали пропонувати нові високопродуктивні моделі. Покупцям ці прес-підбирачі серії BigBaller сподобалися, кажуть дистриб’ютори.

Нині в Миколаївській і Хмельницькій областях у клієнтів «Техноторг» успішно працюють моделі ВВ1270 і ВВ1290 від New Holland.

А компанія «КУН-Україна» зазначає про збільшення попиту на широкозахватну техніку. «Наприклад, якщо раніше купували в основному косарки-плющилки KUHNFC3160 із шириною захвату 3,1 м, то сьогодні все популярнішими стають машини FC3560 і FC4060 із шириною захвату 3,5 і 4 м відповідно», — каже Борис Онищенко, менеджер регіонального розвитку компанії.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!