Новини    08 травня 2018 17:07

На Сумщині запроваджена фінансова підтримка ягідництва


Розвиток галузі ягідництва на Сумщині матиме фінансову підтримку з обласного бюджету через виплати часткового відшкодування витрат, пов’язаних із придбанням саджанців малини та смородини. Про це повідомляє прес-служба Сумської облдержадміністрації.

Учасниками програми можуть бути суб’єкти господарювання агропромислового комплексу: юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми та форми власності, які мають чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік до 15 млн грн, а також фізичні особи-підприємці.

Часткове відшкодування здійснюється на безповоротній основі заявникам за закуплені ними у суб’єктів насінництва та розсадництва саджанці малини та смородини у кількості не менше 500 штук у розмірі до 75% його вартості без урахування сум податку на додану вартість, але не більше 50 тис. грн. За умови, якщо заявник не отримував часткового відшкодування з державного бюджету за вказаним напрямком у поточному році та не подавав заявки на його отримання за вказаним напрямком.

Часткове відшкодування витрат надаватиметься заявникам, які зареєстровані та здійснюють діяльність у галузі ягідництва на території Сумської області.

Програмою передбачається фінансування з обласного бюджету за цим напрямком впродовж 2018-2020 років в обсязі 525 тис. грн щорічно.

Площа ягідних насаджень по всіх категоріях господарств Сумщини становить 697,2 га, з них у плодоносному віці – 635,7 га. Враховуючи врожайність ягід 50,2 ц/га, за підсумками 2017 року валове виробництво ягід становило 3,1 тис. тонн.

Плодові культури на Сумщині займають площу 2,9 тис. га, з яких плодоносна – 2,5 тис. У минулому році з цієї площі було отримано 13,8 тис. тонн продукції за врожайності 55,7 ц/га.

За обсягами виробництва плодово-ягідної продукції Сумщина займає 22 місце в Україні.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...