Новини / Елеватори     12 вересня 2022 21:04

На Сумщині елеватори змушені відмовляти фермерам у закупівлях зерна

В регіоні багато фермерів готові продавати свою продукцію відразу після збирання урожаю

На Сумщині елеватори змушені відмовляти своїм постійним клієнтам-фермерам у закупівлях зерна через брак вільного місця у сховищах та нестачу оборотних коштів. Про це Elevatorist розповів заступник керівника ФГ «Урожай» Володимир Шевченко.

“Для того, щоб займатися закупівлею сільгосппродукції у товаровиробників потрібні дві речі: наявність оборотних грошових коштів та вільне місце на елеваторі. Зараз цього всього бракує. Ми плануємо (принаймні, дуже стараємося) звільнити місце хоча б для свого майбутнього врожаю пізніх зернових”, — пояснив Шевчекно.

За його словами, в регіоні багато фермерів готові продавати свою продукцію відразу після збирання урожаю.

“Вони знаходяться у таких самих складних умовах, як і ми, їм також потрібні кошти. Фермерам, з котрими працювали вже не один рік, ми змушені відмовляти”, — наголосив він.

Місцеві аграрії пропонують на продаж, в основному, ранні зернові.

Нагадаємо, підприємства групи “РОСТОК-ХОЛДИНГ” розпочали жнива, не звільнивши елеватори.

ТОВ “Орільський об’єднаний елеватор” продовжує приймати сільськогосподарську продукцію нового врожаю власного виробництва та від партнерів. Так, станом на 18 серпня об’єм зерна, що зберігається на елеваторах, склав 100 тис. т.

Агрохолдінг BZK Grain Alliance(“Баришівська зернова компанія”) зараз інвестує у підтримку виробничих процесів та поточні ремонти на своєму елеваторі у Словаччині. Наступним етапом стане розширення потужностей зберігання.

Рішення щодо розширення “Самбірського елеватора” прийняли ще до війни. В листопаді минулого року тут почали бурити палі – а місяць тому потужність елеватора збільшилась до 20 тисяч тонн одночасного зберігання. Два новенькі силоси BBK виробництва KMZ Industries вже прийняли ячмінь нового врожаю.

На Черкащині ДП “Златодар”, що входить до структури Державного агентства резерву України, готове до заготівлі зерна урожаю 2022 року.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також