Новини    11 жовтня 2018 17:45

На ринку живця свиней триває послаблення цін


На початку жовтня ціна закупівлі живця свиней послабилася в середньому на 1% у порівнянні з кінцем вересня. Про це заявили аналітики Асоціації «Свинарі України» за підсумками щотижневого моніторингу закупівельних цін на свинину.

Це пов’язують з сезонними проявами на вітчизняному ринку живця. За даними асоціації, середній рівень закупівельних цін на свинину протягом поточного тижня понизився до 47,45 грн/кг, адже за результатами попередніх торгів більшість товарних партій «розписали» на 0,75-2 грн/кг дешевше.

«Не зважаючи на відчутніше послаблення цін, їх низхідний рух на цьому, найвірогідніше, не вповільниться. Так, виробники свинини відзначали досить слабкий попит з боку заготівельників, деякі з них переносили закупівлю попередньо замовлених партій на наступний тиждень», – кажуть експерти.

Водночас, оператори відзначають, що пропозиція живця цілком відновилася після сезонного літнього спаду.

«З огляду на такі обставини, більшість представників м’ясопереробної галузі очікують, що внутрішні котирування на живець свиней забійних кондицій у другій половині жовтня опустяться нижче позначки 46 грн/кг», – додали в асоціації

Додатковою підтримкою таких змін цін на свинину живою вагою слугують відповідні коливання європейських котирувань, які поступово просідають під впливом цін на свинину в Бельгії та Німеччині. Тож здешевлення закупівлі європейської свинини сприяло пониженню бар’єрної ціни входу імпортної продукції ще на 2% — до 44 грн/кг.

Динаміка закупівельних цін на живець свиней І-ї категорії потижнево, 2018 р.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...