Новини    26 червня 2018 11:10

На ринку пропозиція свіжої української суниці майже відсутня


Через передчасне закінчення сезону, українські переробні підприємства не встигли сформувати сировинну базу. Про це повідомляють на сайті сервісу «Інфо-Шувар». Завдяки теплій погоді навесні ягода досить рано з’явилась на ринку, першу суницю виробники Півдня та Закарпаття почали продавати ще у квітні, мінімальних показників ціни на суницю досягли вже на початок червня, тобто, мінімум на 2 тижні раніше від звичайних термінів. Вже в середині червня знайти на ринку промислову партію суниці стало досить складно.

Станом на останній тиждень червня, пропозиція свіжої української суниці майже відсутня, а ціни на заморожену ягоду зросли до 45-50 грн/кг. Переробні підприємства кажуть, що таке стрімке зростання вартості мороженої ягоди в перший місяць літа обумовлено високої внутрішньою потребою і підвищеним попитом з боку переробних підприємств Польщі.

«Цей сезон дуже чітко показав не тільки наслідки кліматичних змін. Ми зрозуміли наскільки серйозним в нашій країні є дефіцит робочих рук. Цього року співпало визрівання тепличної і ранньої суниці, ягоди в господарствах було дуже багато, але збирати її було нікому. Значна кількість української суниці, яка б могла бути успішно експортованою в замороженому вигляді, фактично згнила в теплицях та на полях», – коментує ситуацію Світлана Рябченко, комерційний директор компанії «AllBerry»

Втім, українські переробники сподіваються ще на один шанс – через тиждень українські господарства почнуть збирати ремонтантну суницю. Але самі переробні підприємства кажуть, що працювати із ремонтантною ягодою їм досить складно.

«Ми працюємо за певним планом. Так, з другої половини травня по червень, включно, наші потужності повністю завантажені суницею. Потім приходить черга вишні, чорниці, малини, смородини. Тобто, в липні та серпні знайти «вікно» для переробки суниці вже досить важко. Але цього року ми вимушені враховувати кліматичні особливості сезону, тому, будемо працювати з ремонтантною ягодою. Попит на неї з боку переробних підприємств Польщі є досить високий», – розповіла пані Рябченко.

На початку травня українська суниця коштувала 90-80 грн/кг,а вже в середині місяця ціни обвалились до 20-25 грн/кг, а на початку червня суниця на гуртових ринках України коштувала 15-20 грн/кг. Станом на кінець червня, на гуртових ринках України можна знайти поодинокі пропозиції суниці по 30-35 грн/кг і це майже на 15% вище цін в аналогічну дату минулого року.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...