Новини    18 вересня 2018 17:47

На позитивний розвиток бізнесу у 2019 очікують 75% керівників


На розвиток бізнесу наступного року розраховує 75% керівників. Такі дані було отримано Європейською Бізнес Асоціацію в результаті дослідження щодо прогнозів бізнесу на 2019 рік. Проте цей відсоток менше ніж минулорічні очікування – тоді оптимістів було 86% серед опитаних.

Згідно дослідженню, майже половина бізнесменів (42%) очікує на збільшення доходу від розвитку бізнесу в розмірі від 10 до 20% – у гривні. В той же час, прогнози дохідності у валюті не такі оптимістичні.

«Так, 43% CEO зазначили, що вони складуть лише до 10%. В той же час, майже кожен 5 бізнесмен (17% опитаних) прогнозує зростання доходу в бізнесі на рівні більше 20% в гривні. І така ж кількість CEO – на рівні від 10 до 20% в доларах», – повідомляють в асоціації.

Зі слів в.о Європейської Бізнес Асоціації Анни Дерев’янко, за очікуванням керівників на позитивні зміни у своєму бізнесі Україна повернулась у 2017 рік.

«Причини очевидні. Вже який рік бізнес говорить про ефективну боротьбу з корупцією, верховенство права і судову реформу, політичну стабільність. Невеликі зрушення дійсно є. Але в реальному житті та бізнесі вони не настільки очевидні. Тому, і на наступний рік ці завдання визначаються бізнесом як ТОП-3 для влади. Надіюсь, нас цього разу почують краще і реформи за цими напрямками будуть більш відчутними», – каже Анна Дерев’янко.

Крім того, для бізнесу важливим є проведення податкової та митної реформ, налагодження ефективного державного управління, прогрес у площині виконання умов Угоди про Асоціацію між Україною і ЄС та посилення енергетичної безпеки і енергоефективності.

«При плануванні бюджету на наступний рік власники закладають вартість валюти на рівні 30 грн/$. На цей рік прогноз був на рівні 28 грн/$. Крім того, масштабних інвестиційних бізнес-проектів не планується, і про це говорив 61% CEO»,

В той же час, незважаючи на валютні коливання, 58% всіх опитаних планують розширювати штат. 33% підприємців залишать штат незмінним. В свою чергу, майже половина, 42%, сподіваються збільшити виплати працівникам в розмірі від 10 до 20%. Десята частина – більше, ніж на 20%.

Ще немає новин у цій стрічці ...