Новини    26 липня 2017 19:05

На потреби дрібних фермерів спрямують державний мільярд


На програму підтримки українського фермерства у наступному році буде виділено 1 млрд гривень. Програму наразі доопрацьовують в уряді.

«У проекті бюджету на 2018 рік уряд запропонує парламенту виділити кошти на підтримку невеликих фермерських господарств для того, щоб на селі було не тільки вирощування, а й переробка продукту, створювалися робочі місця», – повідомив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Програма спрямована на стимулювання переробки аграрної продукції й надання доступу до кредитних ресурсів. Фермерів залучатимуть до програми із пільгового забезпечення сільгосптехнікою. Згідно з нею, аграріям компенсуватимуть 20% при покупці вітчизняних тракторів та комбайнів.

«Підтримка українських фермерів мала б полягати у створенні фінансово-кредитної установи, яка б надавала кредити з невеликими відсотками, – коментує Іван Слободяник, член ради Асоціації фермерів та приватних землевласників України. – Наразі існує фонд підтримки фермерства, але він застарілий як інструментарій, і не виконує своїх функцій. А щодо переробки – сьогодні важлива навіть не вона, а швидше модернізація техніки. Європейська практика – це створення платіжних агентств, через які здійснюється державна підтримка».

На початок року в Україні нараховувалося 33682 фермерських господарства з 4,4 млн га землі в обробітку.

Частка фермерських господарств у структурі виробництва аграрної продукції – 6-8% на рік.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...