Новини    25 жовтня 2017 15:36

На Полтавщині збирають 80 тонн цукрових буряків з гектара


Аграрії Полтавської області зібрали 759 700 тонн цукрових буряків. Більший врожай отримали тільки в трьох регіонах — на Вінничині, Хмельниччині та Тернопільщині. Середній вихід буряку з гектара – 35 тонн. Проте є господарства, де врожайність вдвічі вища, повідомляє «Укрцукор».

Зокрема, рекордний показник отримав сільськогосподарський кооператив «Радянський» – 80 тонн/га. При цьому буряк має високу цукристість — 16,8%.

«Такий урожай зібрали втретє за 42 роки, — каже Микола Андрієнко, голова кооперативу. — Сіяли гібрид Веда німецької селекції. Використовували органічні та мінеральні добрива, вчасно проводили захист від хвороб та шкідників».

Окрім того, на поля вносили по 30-40 тонн дефекату – продукту переробки цукрового буряку, який постачають з місцевого заводу.

Загалом в Україні вже зібрано 8 млн тонн цукрових буряків. Середня врожайність – 43,2 тонн з гектара. Такий невисокий показник є результатом дії погодно-кліматичних умов — в багатьох регіонах весною було холодно, а влітку спостерігалась засуха.

Понад 50 тонн з гектара цукрових буряків отримали лише в Херсонській, Хмельницькій, Львівській та Тернопільській областях. В інших областях врожайність коливається на рівні 34-37 тонн/га.

Ще немає новин у цій стрічці ...