Новини    23 грудня 2021 08:45

На Одещині продають колись один з найпотужніших цукрових заводів України

Стартова ціна лоту — 72,8 млн грн

На «Prozorro.Продажі» виставили все майно «Заплазького цукрового заводу», зокрема склади, заводоуправління та готель. Стартова ціна лоту — 72,8 млн грн. Про це повідомляє usionline.com.

«Цукровий завод у селі Заплази Любашівської громади колись був одним із найпотужніших в Україні. Наразі власник намагається його продати, але покупці не виявляють особливого інтересу. Нинішній власник, київська фірма „Євроцукор“ встановила стартову ціну — 72,8 млн грн. Продавець готовий компенсувати переможцю витрати на участь у торгах. Бажаючі придбати завод можуть подати заявку до 29 грудня, а сам аукціон розпочнеться 30 грудня», — йдеться в повідомленні.

У2021 році «Заплазький цукровий завод» уже чотири рази виставляли на продаж, але покупців так і не знайшли. Спочатку підприємство планували продати за 79,9 млн грн.

Довідка. Цукровий завод у Заплазах збудували у 1960-х роках. За радянських часів він переробляв до 3 тис. тонн сировини на добу та вважався одним із найбільших підприємств харчової промисловості в Україні. У 2000-х роках власником заводу була фірма «Інсахарпром-К». Але 2009 року компанія оголосила дефолт, а виробництво на заводі зупинилося. Наприкінці 2010 року підприємство стало банкрутом. Однак, у 2011 році підприємство викупило за 25 млн грн компанія «Автотрейд-Сервіс».

Новим власникам вдалося його запустити, але ненадовго. За підсумками роботи у 2012 році виявилося, що власники зазнали збитків у 30 млн грн, і навесні 2013 року завод зупинився остаточно. Фірма «Євроцукор» стала власником цукрового заводу у 2016 році. Тоді ж з’явилася інформація, що підприємство має намір інвестувати група компаній «Укртепло» — щоб перепрофілювати завод на виробництво біопалива. А вже 2019 року приміщення заводу сильно постраждали від пожежі.

Раніше Landlord повідомляв, що в Японії доведеться “знищити” велику кількість молока. 

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...