Новини / Елеватори     03 листопада 2021 08:05

На Ніжинському елеваторі відкрили другу чергу потужностей

Будівництво першої черги Ніжинського елеватора Баришівської зернової компанії Grain Alliance розпочалося у 2017 році

На Ніжинському елеваторі потужність вдалося збільшити з 24 тисяч тонн одночасного зберігання зерна до 71 тисячі. І все це завдяки будівництву другої черги, яку відкрили  2 листопада, за участі Надзвичайного та Повноважного Посла Швеції в Україні Тобіаса Тиберга.

Будівництво другої черги розпочалося у лютому нинішнього року. Розширення виробничих потужностей забезпечило не тільки збільшення можливостей підприємства, а й кількості робочих місць (на сьогодні тут працюють 40 людей).

— Проєкт реалізовується за безпосереднього співробітництва з Європейським банком реконструкції і розвитку. Шведські інвестори вклали сюди 230 млн грн, — прокоментував В’ячеслав Чаус. — Унікальний «зелений» Ніжинський елеватор є прикладом газової незалежності та екологічного виробництва.

Усі потужності підприємства працюють винятково на твердому паливі — пелетах із рослинних матеріалів. Газу тут не використовують узагалі, навіть трубу не прокладали.

Довідково. ТОВ «Баришівська зернова компанія» Grain Alliance обробляє близько 60 тис. га землі в Київській, Полтавській, Чернігівській та Черкаській областях. Вирощує більше ніж 300 тис. тонн зернових та олійних у рік, утримує понад тисячу голів великої рогатої худоби. Зерновий альянс має у структурі 6 елеваторів. Зокрема, на Ніжинському елеваторі за 2017 – 2020 роки прийнято, опрацьовано та відвантажено близько 196 тис. тонн зерна.

Нагадаємо, раніше Landlord розповідав, що у Чернівецькі області запрацював новий елеваторний комплекс. 

Джерело: прес-служба Чернігівської ОДА

Наталія Софієнко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також