Новини / Ринок землі     28 грудня 2021 16:18

На громадське обговорення виставили законопроєкт щодо охорони ґрунтів

Зауваження приймаються протягом місяця з 21 грудня 2021 року

Проєкт закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони ґрунтів та відтворення їх родючості» оприлюднено для громадського обговорення. Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

«Метою законопроєкту є забезпечення правового регулювання заходів щодо охорони ґрунтів та відтворення їхньої родючості та правовідносин, пов’язаних із використанням земель, що потребують особливої охорони», — йдеться у документі.

Основними положеннями проєкту закону є: запровадження дерегуляції на ринку агрохімічних обстежень з одночасним запровадженням нагляду за його проведенням, створення реєстру ґрунтів, доповнення переліку підстав припинення права власності випадком вчинення з вини власника безгосподарського використання землі, встановлення заборони на розорювання пасовищ та сінокосів, визначення поняття відновлення ґрунтів та відтворення родючості ґрунтів, забезпеченням можливості використання даних агрохімічних обстежень, топографо-геодезичних робіт і даних дистанційного зондування землі як доказової бази при здійсненні державного контролю за використанням та охороною земель.

Зазначається, що зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, а також їх об’єднань щодо цього законопроєкту приймаються протягом місяця з 21 грудня 2021 року.

Раніше Landlord повідомляв, що уряд підтримав законопроект щодо врегулювання відносини у сфері географічних зазначень спиртних напоїв.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також