Аграрії Хмельниччини почали сіяти кукурудзу на зерно та цукровий буряк.
У повідомленні Управління агропромислового розвитку та земельних відносин Хмельницької ОВА зазначено, що сільгоспвиробники області вже посіли 64 тис. га ранніх ярих культур, що становить 80% від запланованого обсягу.
Серед посіяних культур – 11,4 тис. га пшениці, 48,4 тис. га ячменю, 2,2 тис. га гороху та 1,9 тис. га вівса.
Крім того, розпочато сівбу таких культур:
- цукрового буряку на площі 6,7 тис. га (21% від запланованого);
- ярого ріпаку на площі 2,9 тис. га (90% від запланованого);
- кукурудзи на зерно на площі 0,8 тис. га;
- соняшнику на площі 0,2 тис. га.
Також ведеться посів кормових культур, включаючи однорічні та багаторічні трави, картоплю та овочі. Загалом посіяно понад 74 тис. га ярих культур, що становить 9% від загального обсягу посіву ярих культур.
Агропідприємства планують завершити посів ранніх зернових культур протягом 10-12 днів.
Нагадаємо, сільгоспвиробники з Дніпропетровської області отримали дозвіл на проведення цілодобової сівби під урожай-2024 без обмежень через комендантську годину.
У південних регіонах України (Херсонщина, Одещина та Миколаївщина) аграрії минулого тижня почали контрактувати пальне під посівну.
На Одещині аграрії вже розпочали третю весняну посівну в умовах збройної агресії рф. Відповідно до структури посівних площ під урожай 2024 року необхідно посіяти 789,4 тис. га ярих сільськогосподарських культур, поінформували у Департаменті аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА.
Читайте також: Серед головних викликів посівної 2024 року: нестача кадрів та саперів
Варто зазначити, що у 2024 році будуть збільшені, у порівнянні з минулим роком, посівні площі зернових, технічних, овочевих, баштанних та кормових культур.
Серед ярих зернових – ранні ярі: ячмінь, горох, пшениця та овес займуть 91,5 тис. га. Їх сівба фактично розпочалася. Користуючись теплою лютневою погодою, аграрії посіяли 7,5 тис. га ярого ячменю та 4,2 тис. га гороху.
У групі пізніх зернових до посіву підлягає 150 тис. га кукурудзи, 8 тис. га проса, 8 тис. га зернобобових (нут і сочевиця), 5 тис. га сорго та 2,5 тис. га рису. Серед технічних культур найбільші посівні площі – 420 тис. га відведено під соняшник, 25,0 тис. га займе льон олійний, 6,5 тис. га соя.
Двадцять областей розпочали посівну ярих культур. Станом на 21 березня в Україні засіяно 214,5 тис. га зернових та зернобобових культур (3,8%). З них – 29 тис. га пшениці(11,8%), 117,3 тис. га ячменю (14,3%), 53,1 тис. га гороху (33,2%) та 10,6 тис. га вівса (6,5%).
У Дніпропетровській області зараз проводиться посів ярого ячменю і гороху, як повідомив директор Інституту зернових культур Національної академії аграрних наук України Владислав Черчель у коментарі для «Відкритого». За його словами, звичайно, в області засівали 100-150 тисяч гектарів ячменю, але цього року прогнозується менше, вже є недосів на 30%.
Цього року чернігівські аграрії отримали вигоду від сприятливих погодних умов, що дозволили їм розпочати посіви раніше, ніж зазвичай. Замість традиційного терміну в кінці березня або на початку квітня, вони вже активно зайнялися цим.
Маргарита Юзяк
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!