Новини    09 травня 2018 12:07

На Херсонщині через посуху раніше розпочали поливи зрошуваних земель


На Херсонщині через посушливу весну раніше розпочали поливи; вже полито 116 тис. га посівів сільгоспкультур, що становить 38% усіх діючих зрошуваних земель регіону. Про це повідомив у Facebook Департамент агропромислового розвитку Херсонської облдержадміністрації.

«Протягом останніх більш ніж 40 днів на території Херсонської області утримується суха погода. Через посушливі умови господарства в цьому році раніше розпочали поливи. Вже полито 116 тис. га посівів, або 38% від всієї площі зрошення», – йдеться у повідомленні.

Зокрема, озимі культури политі на площі 31 тис. га, овочі – на 12 тис. га, соя – на 31 тис. га, кукурудза – на 8 тис. га. На землях-супутниках полито 10,4 тис. га і на краплинному зрошенні – 10,9 тис. га.

Як зазначають у департаменті, на території регіону через відсутність опадів та високі денні температури повітря, ґрунтова посуха поширюється та поглиблюється. «За таких умов, якщо протягом наступного тижня на території області не пройдуть продуктивні опади, на озимих культурах буде можливий недобір урожаю, а ранні ярі можуть частково загинути», – констатують у департаменті.

Херсонщина на даний час має найпотужнішу серед регіонів України зрошувальну систему. В Херсонській області з 420 тис. га зрошення, створеного тут ще за радянських часів, вдалося зберегти від розкрадання та руйнації близько 380 тис. га.

У 2016 та 2017 роках в регіоні поливалися близько 300 тис. га зрошуваних земель. Решта з різних причин не використовувались в режимі зрошення.

На території Херсонщини знаходиться потужна мережа зрошувальних каналів, у тому числі найбільші в Україні Північно-Кримський та Каховський магістральні канали, які беруть тут свій початок.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...