Новини    09 жовтня 2021 15:40

На Францію насувається криза через страшну нестачу фермерів


Фермери у Франції йдуть на пенсію, кадрів не вистачає. Але молодь займати ці місця не поспішає.

Щоб зацікавити молодих людей, підприємці відкривають приватні школи і високотехнологічні ферми: там урожай збирають роботи, а співробітники сидять в скляних офісах з кавомашинами.

Приватні підприємці хочуть довести, що фермерство — це прибутковий бізнес.

“Нам потрібно залучити ціле покоління молодих людей змінити сільське господарство, виробляти краще, дешевше та розумніше”, – сказав Ксав’є Ніль, французький мільярдер технологій.

Франція є головною житницею Європейського Союзу, на її частку припадає п’ята частина всього сільськогосподарського виробництва в блоці 27 країн. Однак половина фермерів у віці старше 50 років збирається вийти на пенсію в найближчому десятилітті, залишивши майже 160 000 ферм.

Незважаючи на національний рівень безробіття серед молоді, що перевищує 18 відсотків, 70 000 робочих місць у сільському господарстві залишаються незаповненими, а молодь, включаючи дітей фермерів, не вишиковується в черзі.

Багатьох знеохочує уявлення про сільське господарство як трудомістку роботу.  Хоча Франція щорічно отримує приголомшливі 9 мільярдів євро субсидій для фермерських господарств Європейського Союзу, майже чверть французьких фермерів живуть за межею бідності, пише NYT.

Французькі фермери переконані, що можливість працювати з новітніми технологіями та можливість прогресувати зроблять роботу фермера більш привабливою для молоді.

Джерело: NYT

Наталія Софієнко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...