Новини    11 вересня 2023 15:44

На деокупованій Херсонщині аграрії готуються до посіву озимих культур

Планові площі посіву становлять 63,3 тис. га.

На деокупованій Херсонщині аграрії готуються посіяти на понад 63 тис. га. озиму культуру, повідомив заступник начальника Херсонської ОВА Антон Самойленко.

Сільгоспвиробники готуються до посіву озимих культур. Водночас планові площі посіву – 63,3 тис. га.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Зауважується, що місцеві аграрії отримали від міжнародного благодійного фонду “Жнива перемоги” 80 сучасних комбайнів та 10 тракторів, що вже працюють на розмінованих полях.

Нині аграрії вже зібрали 58 тис. тонн зернових культур, 4,4 тис. тонн ріпаку, 825 тонн херсонських кавунів.

Загалом сапери обстежили вже 86 426,9 га територій на деокупованій Херсонщині, з яких 72 799,9 га – землі сільськогосподарського призначення. Внаслідок обстеження було виявлено та знищено понад 96,5 тис. вибухонебезпечних предметів.

Нагадаємо, аграрії всіх областей України активно сіють ріпак та розпочали сівбу озимих на зерно. Станом на початок вересня вже посіяно 699,7 тис. га озимих, з яких ріпаку – 654,9 тис. га та 44,8 тис. га зернових (пшениці — 42,5 тис. га, ячменю — 1,2 тис. га та жита — 1,1 тис. га).

Українські аграрії, ймовірно, не скорочуватимуть прогнозовані площі посівів озимої пшениці під урожай 2024 року, попри вищі витрати на логістику, спричинену російським вторгненням.

Зокрема, майже половина фермерів (45 %) не планують істотно скорочувати посівні площ озимих культур. При цьому 38% опитаних підприємців можуть збільшити посівні площі. 14% аграріїв  зазначили, що цього року не сіятимуть озимі.

Таке співвідношення в цілому відповідає аграрній практиці в Україні, де щорічно до 20% сільськогосподарських виробників не беруть участь у сівбі озимих культур.

Як свідчать дані опитування, структура озимих культур може зазнати змін. Зокрема, підприємства скоротять частку пшениці та ячменю, але збільшать площі  під озимий ріпак.

Загалом посівні площі під озимими культурами можуть збільшитися на 0,5 млн га або на 8% порівняно з минулим сезоном.  ключовим фактором розширення посівних площ залишається ріпак, посіви під ним  можуть збільшитися майже на 40% до рекордних 1,9 млн га.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...