Новини / Клімат     16 грудня 2019 08:58

Милованов показав, як відходи металургії у Запоріжжі забруднюють поля  

96 гектарів – таким нині є звалище у Запоріжжі, де скидають відходи металургії. А через дорогу від звалища обробляють поля.

Про екологічне забруднення, яке спричинила діяльність металургійних заводів у Запоріжжі, написав міністр розвитку торгівлі, економіки і сільського господарства України на своїй сторінці у Фейсбук.  Та розмістив відео, як це відбуваєтся.

За його даними, на звалище скидають шлаки прямо з печей із 1934 року кілька металургійних заводів. При цьому «Запоріжсталь» – єдине підприємство, яке переробляє цей шлак.

«Шлак звозять Белазами, роздробляють, відбирають метали магнітами, а те що залишилось відвозять назад. На відео – саме цей процес відбору металу», – пише Тимофій Милованов.

Він зазначає, що донедавна, цей процес відбувався стихійно. На звалищі буди різні групи людей, які добували шлак і задавали його на переробку. І навіть розповідають про війни зі стріляниною за найкращі ділянки.

Читайте: 93 тисячі за три місяці – Милованов показав свою зарплату

«Але сьогодні все тихо і цивілізовано. Підприємство каже, що у них зайняло пару років витиснути групи стихійних переробників. Через дорогу від звалища обробляють агро поля. Цікаво, що там росте і куди його продають. Це не може бути екологічно чисто. А ще недалеко річка Дніпро. Куди попадає частина елементів шлаків», – зазначив Тимофій Милованов.

У коментарях під його постом пишуть про необхідність пакету законів про утилізацію відходів.

Як повідомляв Landlord раніше, Милованов озвучив перелік програм підтримки АПК на 2020 рік.

Читайте також