Новини / Клімат     16 грудня 2019 08:58

Милованов показав, як відходи металургії у Запоріжжі забруднюють поля  

96 гектарів – таким нині є звалище у Запоріжжі, де скидають відходи металургії. А через дорогу від звалища обробляють поля.

Про екологічне забруднення, яке спричинила діяльність металургійних заводів у Запоріжжі, написав міністр розвитку торгівлі, економіки і сільського господарства України на своїй сторінці у Фейсбук.  Та розмістив відео, як це відбуваєтся.

За його даними, на звалище скидають шлаки прямо з печей із 1934 року кілька металургійних заводів. При цьому «Запоріжсталь» – єдине підприємство, яке переробляє цей шлак.

«Шлак звозять Белазами, роздробляють, відбирають метали магнітами, а те що залишилось відвозять назад. На відео – саме цей процес відбору металу», – пише Тимофій Милованов.

Він зазначає, що донедавна, цей процес відбувався стихійно. На звалищі буди різні групи людей, які добували шлак і задавали його на переробку. І навіть розповідають про війни зі стріляниною за найкращі ділянки.

Читайте: 93 тисячі за три місяці – Милованов показав свою зарплату

«Але сьогодні все тихо і цивілізовано. Підприємство каже, що у них зайняло пару років витиснути групи стихійних переробників. Через дорогу від звалища обробляють агро поля. Цікаво, що там росте і куди його продають. Це не може бути екологічно чисто. А ще недалеко річка Дніпро. Куди попадає частина елементів шлаків», – зазначив Тимофій Милованов.

У коментарях під його постом пишуть про необхідність пакету законів про утилізацію відходів.

Як повідомляв Landlord раніше, Милованов озвучив перелік програм підтримки АПК на 2020 рік.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також