Новини / Ринок землі     24 вересня 2019 11:20

Милованов назвав умови для придбання малим фермером землі

Аби малий фермер міг купити землю, потрібно, щоб ринок землі запрацював одночасно для всіх – і для юридичних, і для фізичних осіб. Такої думки щодо пріоритетів у проведенні земельної реформи в Україні дотримується Тимофій Милованов.

Про це повідомляє ICTV.

Про переваги і ризики скасування мораторію на продаж землі сільгосппризначення говорили в ефірі «Свободи слова» на ICTV у понеділок, 23 вересня, відомі політики та аграрні експерти.

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов висловив переконання, що можливість купувати землі сільгосппризначення потрібно надати одночасно як юридичним, так і фізичним особам, а не вводити це право поетапно. Такий крок необхідний для того, щоб підтримати власників земельних ділянок і при цьому створити сприятливі умови для придбання землі малими фермерами.

Читайте: Мораторій на продаж землі зробив селян утричі біднішими – Тарас Висоцький

За словами міністра, одночасне запровадження ринку землі для  юридичних і фізичних осіб сприятиме підняттю ціни на землю, і від цього мають виграти українці – власники земельних паїв. Але разом з тим держава має допомогти малим фермерам у придбанні ділянок для ведення сільгоспдіяльності: «дати дотації тим, хто створюватиме маленькі ферми».

Також Тимофій Милованов наголосив, що відкладення термінів запровадження ринку землі – це грабунок економічного зростання українців.

«За нашими оцінками, ринок землі може приносити 1–2% додаткового економічного зростання в перші роки і 3–3,5% у подальшому», – відзначив міністр.

Landlord раніше повідомляв про те, що Мінекономіки оприлюднило законопроект про обіг сільгоспземель.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також