Новини    24 вересня 2017 16:31

Морські водорості вирощуватимуть на біопаливо


Дослідники з Міністерства енергетики США винайшли дві технології виробництва біопалива з морських водоростей. На альтернативному паливі зможуть працювати легкові й вантажні автомобілі, повідомляє Phys.org.

Обидві технології входять в перелік 18-ти проектів, які отримали $22 млн фінансування від Агентства перспективних досліджень у галузі енергетики.

Об’єктом дослідження стали макроводорості, які зазвичай вирощують для вживання в їжі. Виробництво біопалива з них буде теж економічно обгрунтованим, вважають учені.

За оцінками Міністерства енергетики, США можуть виробляти стільки водоростей, що вистачить перекрити 10% потреби у біопаливі.

Одна група дослідників змоделювала, де і коли вирощувати водорості у відкритому океані буде найефективніше. Учасники другого проекту розробили автономну систему культивації, що дозволить здешевити процес вирощування.

Основу океанічної ферми складає 5-кілометровий канат із вуглецевого волокна. Система матиме кілька ярусів і триматиметься на вільно плаваючих буях із датчиками, які фіксуватимуть положення ферми, швидкість переміщення та рівень підводного освітлення.

США разом із Бразилією є лідерами розвитку біоенергетики. За об’ємами виробництва країни утримують 70% світового ринку.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...