Новини / Політика     03 жовтня 2019 17:57

Мітинг аграріїв: Бойко і Тимошенко вимагають референдуму про ринок землі

Крім, власне, аграріїв, на мітингу під Верховною Радою виступили кілька відомих політиків із опозиційних партій. Спільною їхньою вимогою є проведення всеукраїнського референдуму стосовно ключових питань ринку землі.

Представники відразу кількох опозиційних партій та фракцій парламенту засвітилися сьогодні на мітингу проти продажу землі іноземцям. Хоча політики представляють різні табори, іноді навіть антагоністичні, в їхніх виступах було чимало спільного.

Зокрема, перегукувалася позиція лідера Опозиційної платформи «За життя» Юрія Бойка з представниками ВО «Свобода» та ВО «Батьківщина».

Так, народний депутат України Юрій Бойко наголосив: дозвіл продавати українську землю іноземцям – це шлях країни до рабства. За словами Юрія Бойка, поданий урядом до парламенту законопроєкт передбачає можливість після скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення скупити їх транснаціональними компаніями. Адже будь-яка з цих компаній має змогу відкрити в Україні своє представництво й купувати землю як український резидент. А враховуючи, що в цих компаній значно більше грошей, ніж в українських громадян, така небезпека є реальною, каже політик.

Опозиційна платформа «За життя» вимагає заборонити продаж землі й продовжити мораторій аж допоки українські аграрії не зможуть долучитися до розробки законодавства про ринок землі. «Доки це законодавством не буде розроблене за вашою участю, а не Світового банку. І доки не пройде український референдум», – сказав Юрій Бойко.

Всенародного обговорення проєктів закону про ринок землі вимагає також і ВО «Свобода». Про це на мітингу говорив  Ігор Сабій, народний депутат 7 скликання. За його словами, законопроєкт, який нині подано на розгляд Верховної Ради, навіть не пройшов голосування в аграрному комітеті.

«Іноземцям не треба буде воювати за Україну, достатньо буде скупити землю», – також про загрози говорить Ігор Сабій. За словами депутата минулого скликання, нині в багатьох провідних країнах світу держава навпаки – скуповує орну землю у приватних осіб і тим, хто хоче її обробляти, надає лише в оренду. 92% орної землі належить державі й у Канаді, – підкреслив Ігор Сабій. «Якщо людина хоче продати землю, вона може продавати державі», – наголосив екс-нардеп. Бо інакше іноземці скуплять землю й привезуть сюди своїх робітників. Тож ніяких нових робочих місць для українців не буде.

Читайте: Торгувати землею зможуть тільки громадяни України – Зеленський

Так само за прийняття рішення про продаж землі виключно після проведення всеукраїнського референдуму висловилася лідер опозиційної партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко. Вона нагадала присутнім на мітингу, що нинішній президент України Володимир Зеленський та його партія «Слуга народу» декларували на виборах запровадження в країні народовладдя та прийняття усіх важливих рішень виключно через референдуми. Юлія Тимошенко також наголосила на загрозі, яка, на її думку, нависла над країною через можливість купівлі української землі іноземцями:  «Сценарій нинішнього запуску ринку землі писався за межами України».  За її словами, державна власність на землю – це продовольча безпека будь-якої країни. «У світі найбільша біда, оголошена ООН, – це глобальний голод. Тому кожен сантиметр української землі – безцінний», – сказала Юлія  Тимошенко.

Landlord раніше повідомляв про сьогоднішній мітинг аграріїв під стінами Верховної Ради України.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також