Новини    23 листопада 2021 10:10

Міністр агрополітики Лещенко розповів нові подробиці про замах на нього

Печерський суд вже взяв під варту на два місяці громадянина США та бізнесмена Курта Г., а також його помічницю, громадянку України

На міністра аграрної політики та продовольства Романа Лещенка планували вчинити замах. Печерський суд вже взяв під варту на два місяці громадянина США та бізнесмена Курта Г., а також його помічницю, громадянку України, Олену Б.

Раніше зазначалось, що між Куртом та Лещенком міг розпочатися конфлікт у 2018 році. Тоді Курт Г. заснував в Україні сільськогосподарське підприємство, а гендиректором найняв Лещенка. Американець інвестував 5 млн грн (250 тис. дол.). Через пів року Лещенко звільнився, а Курт Г. звинуватив нинішнього міністра у нібито розкраданні 250 тисяч доларів через фірму “Прогрес”.

У коментарі “Економічній правді” Лещенко заявив, що співробітництво полягало у вирощуванні органічної сої. Однак, за його словами, це нібито виявилося шахрайською схемою, без новітніх технологій та рентабельності до 40%.

Йдеться, що тому, що власної землі в американця в Україні не було, він фінансував вирощування сої на землі компанії “Прогрес”. Також з’ясувалось, що продукт обробляли препаратами, які не застосовуються для органічної сої. Крім того, вирощування ГМО-рослин в Україні незаконне (наявність ГМО підтвердила незалежна експертиза). Увесь урожай сої, а саме – 428 тонн, зберігається як речовий доказ у судовому процесі.

“За попередньою домовленістю інвестиції направлялися у ТОВ “Прогрес”. Під ці домовленості за погодження засновника відбувалося заведення коштів в безготівковій формі із підприємства ТОВ “Гросанс” на ТОВ “Прогрес”. У період з березня по вересень 2018 року було укладено три договори поворотної фінансової допомоги на загальну фінансову суму 6 млн 660 тисяч грн, із яких перераховано на рахунки ТОВ “Прогрес” 4 млн 959 тисяч гривень”, – сказав Лещенко.

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...