Новини    29 жовтня 2018 10:02

Мінагрополітики планує розробити компенсацію втрат від АЧС


Процес компенсації свиногосподарствам витрат, завданих Африканською чумою свиней (АЧС), планують розробити у Міністерстві аграрної політики та продовольства України. Про це заявив керівник експертної групи у сфері ветмедицини, здоров’я та благополуччя тварин Директорату безпечності та якості харчової продукції Мінагрополітики, передає прес-служба Асоціації «Свинарі України».

Дмитро Мороз додав, що через низку причин кошти держпідтримки-2018 не будуть використані в повному обсязі до кінця року. Тому, Мінагрополітики розглядає інші можливості підтримки, зокрема компенсацію епізоотичних ризиків для свинарів.

«Хоча свиногосподарства й інвестують у біобезпеку й ретельно дотримуються її вимог, все ж випадки АЧС траплялися. Навіть цьогоріч. Та питання в тому, що промислові виробники свинини не можуть розраховувати на компенсацію коштів, як от присадибники, — у місцевих бюджетах не вистачає грошей для юридичних осіб. Як у такому випадку бути бізнесу?», — прокоментувала Оксана Юрченко, віце-президент АСУ.

Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа заявив, що створення страхових чи резервних фондів — справа не одного дня, але це варто втілювати у життя. На його думку, за логікою відшкодування промисловим виробникам щодо АЧС варто було би «прив’язати» до рівня біобезпеки господарства:

«Було би справедливо, щоб рівень біобезпеки оцінювали незалежні консультанти або представники страхової компанії, а не чиновник, який вирішує обсяги компенсації. Страхування — реальний механізм, який насамперед знижує ризики для самого бізнесу. У випадку надзвичайної ситуації виробник розуміє, що зможе отримати кошти на відновлення діяльності», – наголосив Володимир Лапа

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...