Новини    31 жовтня 2018 12:03

Мінагрополітики може перерозподілити кошти держпідтримки на виробництво добрив


Міністерство аграрної політики і продовольства може перерозподілити невикористані кошти, виділені з державного бюджету на підтримку агропромислового комплексу у 2018 році, на кредити для фермерів та підтримку виробництва вітчизняних мінеральних добрив. Про це повідомив заступник міністра аграрної політики України Віктор Шеремета, передає «Інтерфакс-Україна».

«Якщо Верховна Рада ухвалить, ми переправимо решту коштів на кредити через Український державний фонд підтримки фермерських господарств, або на підтримку виробництва вітчизняних добрив», – пояснив він.

Віктор Шеремета зазначив, що сьогодні українське виробництво не може покрити дефіцит міндобрив на внутрішньому ринку.

«Якщо раніше «Сумихімпром» випускав 50 тис. тонн добрив на рік, то зараз – близько 0,5 млн тонн, але цього не вистачає, щоб забезпечити наш внутрішній ринок», – сказав заступник міністра аграрної політики.

За словами народного депутата Леоніда Козаченка, Україна імпортує приблизно 80% міндобрив.

«Є пропозиція витратити частину коштів, які не використали на держпідтримку АПК, на дотації добрив національного виробництва. Якщо ми ці кошти не використовуємо, то вони просто пропадуть. Потрібно знайти мінімум 200 млн грн, щоб підтримати наших виробників», – зазначив народний депутат.

За його словами, після заборони ввозити добрива з РФ, імпорт з Росії повністю не припинився – «вони заходять через пострадянські країни, просто з іншого етикеткою».

Крім того, Козаченко завив, що депутати хочуть змінити розподіл коштів за програмами державної підтримки АПК в 2019 році.

«Внутрішній розподіл за програмами зміниться в бік більшої підтримки маленьких підприємств і меншою – великих. Якщо ми не ухвалимо зміни до деяких законів і підзаконні акти в цьому році, то в наступному році держпідтримка точно так само не буде використана», – пояснив Леонід Козаченко.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...