Новини    22 серпня 2017 18:47

Мільярдер Косюк отримав 42% усіх бюджетних дотацій для аграріїв


За січень-червень 2017 року із державного бюджету було виділено 1,91 млрд гривен на дотації для аграрних підприємств. Половина дотацій була надана виробникам продукції птахівництва. Про це свідчать дані Державної фіскальної служби.

Найбільшу частку дотацій на суму 809 млн грн отримала група компаній «Миронівського хлібопродукту». 142 млн грн дотацій – компанії агрохолдингу «Авангард», що входить до «Укрлендфармінгу» Олега Бахматюка. На третьому місці – компанія із данськими інвестиціями «Даноша» із 33 млн грн.

«Я пішов у відставку з фонду підтримки фермерів власне через несправедливий підхід до державної підтримки аграрного сектору та відсутність реформ щодо механізмів держпідтримки, – коментує Іван Слободяник, член ради Асоціації фермерів та приватних землевласників України. – Я наполягаю, що існуюча система та механізми держпідтримки є анахронізмом. Натомість допомога має надаватись через інституцію типу Платіжного агентства. Усі країни Європейського Союзу здійснюють підтримку саме через такі структури – вони зручні для аграріїв та з мінімізацією корупційної складової».

Юрій Косюк, власник агрохолдингу «Миронівський хлібопродукт» на 16 пунктів поліпшив свої позиції в рейтингу найбагатших людей планети за версією Forbes. У 2017 році авторитетний журнал віддав українцеві 1678 місце і нарахував $1,2 млрд особистого статку. Роком раніше його статки оцінювалися в $1 млрд.

Всього бюджетні дотації з початку року отримали 1140 підприємств.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...