Новини    14 березня 2018 12:03

МХП хоче купити французьку птахоферму Doux


Агрохолдинг «Миронівський хлібопродукт» (МХП) веде переговори про покупку французького виробника курятини Doux Group. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на французьке видання Challenge’s.

Агрохолдинг 9 березня 2018 року подав у комітет по реструктуризації промисловості Франції документи на відновлення Doux Group, що зазнає економічні труднощі.

За даними Challenge’s, МХП оцінює обсяг потенційних інвестицій для відновлення групи в EUR150 млн, при цьому вимагає, щоб не менше EUR70 млн було компенсовано за рахунок державних субсидій.

Крім того, план МХП нібито пропонує скорочення до 550 робочих місць. Як повідомляється на веб-сайті Doux, на підприємствах групи працює більше 2,3 тис. чоловік. У той же час видання зазначає, що зараз кількість робітників становить близько 1,2 тис.

У МХП не розкривають деталі переговорів, але спростовують повідомлення преси про те, що майже половина з 1200 співробітників Doux буде скорочена.

Економічні труднощі групи загострилися з 2016 року в зв’язку з істотним демпінгом цін на курятину (на 30% за рік) з боку бразильських виробників на ринку Саудівської Аравії, який є основним для Doux.

Менеджмент групи в вересні 2017 представив на черговому засіданні Центрального комітету профспілок Франції план прискореної трансформації бізнес-моделі. Група при цьому зазначила, що втілення плану вимагає залучення нових виробничих і фінансових партнерів.

Основним акціонером Doux Group з 2016 року є французька група Terrena, яка, за даними Challenge’s, неодноразово висловлювалася, що не в змозі фінансувати збиткову діяльність Doux Group, яка втратила за останні два роки EUR35 млн.

«Миронівський хлібопродукт» є найбільшим виробником курятини в Україні. Займається також виробництвом зернових, соняшникової олії, продуктів м’ясопереробки.

На європейський ринок МХП поставляє охолоджені напівтуші курей, які переробляються, в тому числі, на його підприємствах в Нідерландах і Словаччині.

Засновником і мажоритарним акціонером МХП є український бізнесмен Юрій Косюк.

Doux Group заснована в 1955 році, є одним з провідних європейських виробників продуктів птахівництва.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...