Новини / Логістика     27 грудня 2018 13:19

МЕРТ погодило висновки по ТЕО пілотних проектів концесії в портах Ольвія та Херсон

Міністерство економічного розвитку і торгівлі розглянуло і погодило позитивні Висновки за результатами аналізу ефективності проектів концесії майна державних стивідорних компаній в портах "Ольвія" та "Херсон". Це рішення є відправною точкою для підготовки до проведення відкритих концесійних конкурсів.

“Позитивне рішення МЕРТ є важливим сигналом для міжнародних і українських інвесторів, що пілотні концесійні проекти держстивідорів в портах “Ольвія” та “Херсон” вийшли на завершальний етап. Враховуючи обмежений час, відведений на підготовку документів після оголошення конкурсу, зацікавленим компаніям варто вже зараз починати цю роботу”, – прокоментував подію керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс.

Зараз почалася безпосередньо підготовка до проведення конкурсів пілотних концесійних проектів в портах України. Згодом буде створено спеціальну конкурсну комісію, яка опікуватиметься підготовкою і затвердженням конкурсної документації і безпосередньо оголошенням концесійного конкурсу.

ЧитайтеЗа півроку Україна експортувала майже третину зібраного урожаю зерна

Планується, що конкурс буде оголошений на початку 2019 року, а підписання концесійних договорів відбудеться у 2 кварталі 2019 року.

В цілому, очікується, що концесія в портах “Ольвія” і “Херсон” залучить інвестиції у розмірі понад 18 млрд. грн. Обсяг перевалки вантажів вже в перші п’ять років реалізації проектів (з 2020 по 2025 рр.) може збільшитися майже в 2 рази (для “СК “Ольвія” – з 2,55 млн тонн в 2018 р. до 4,59 млн тонн в 2025 р., а в Херсоні – з 1,1 млн тонн до 2,01 млн тонн). Надходження до місцевого бюджету Миколаєва за цей період при оптимістичному сценарії можуть вирости також удвічі – на 241 млн грн), в Херсоні – на 55 млн грн.

Раніше повідомлялося, що АМПУ завершила реконструкцію підхідного морського каналу в порту Чорноморськ.