Новини    26 вересня 2018 11:01

Меморандум щодо обсягів експорту пшениці залишать без змін


Визначені в Меморандумі обсяги експорту пшениці в форматі «8+8» переглядатись не будуть. Таке рішення ухвалила робоча група з питань функціонування ринку зерна, передає прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Нагадаємо, як раніше повідомляв LANDLORD, 10 серпня 2018 року Мінагрополітики та представники торгових кіл остаточно підписали Меморандум про допустимі обсяги експорту пшениці в поточному сезоні 2018/19 років. Документом передбачено експорт в обсязі 16 млн тонн пшениці, з якої 8 млн тонн — продовольча і 8 млн тонн — фуражна. У вересні 2018 році передбачався перегляд обсягів на основі підрахунку реальних відвантажень.

«Обсяги прогнозованого експорту пшениці залишаються на рівні показників, які були зафіксовані у Меморандумі про взаєморозуміння на 2018/19 МР. Таке спільне рішення було досягнуто під час засідання робочої групи з питань функціонування ринку зерна під головуванням першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка 25 вересня», -йдеться у повідомленні.

Участь у заході взяли представники Мінагрополітики, Мінінфраструктури, Держпродспоживслужби, Державної фіскальної служби України, ПАТ «Укрзалізниця», представники  зерноторгових, борошномельних компаній та інші учасники зернового ринку.

«При підписанні Меморандуму у серпні ми говорили, що при необхідності баланси експорту продовольчої та фуражної пшениці будуть коригуватися. До нас не надходило жодних заявок від зернотрейдерів на збільшення експортних показників щодо пшениці, виконання Меморандуму проходить у прийнятному для всіх сторін режимі. Тому наразі ми не бачимо необхідності у перегляді прогнозованих експортних показників», – зазначив Максим Мартинюк, додавши, що попри благополучні баланси на продовольчому ринку, Мінагрополітики не буде знижувати високий рівень контролю за темпами експорту.

На сьогодні виконання Меморандуму забезпечено на понад 30%, що відповідає запланованій динаміці.

Станом на 25 вересня, зернотрейдерами вже експортовано 4,9 млн тонн пшениці, з якої 2,8 млн тонн продовольчої (35,0% виконання Меморандуму) та 2 млн тонн фуражної (25,8% виконання).

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...