Новини    17 січня 2018 17:04

МАУ для водного транспорту: Омелян анонсував створення Морської адміністрації України


Кабінет міністрів України на сьогоднішньому засіданні постановив створити Морську адміністрацію з 1 серпня 2018 року. Про це повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян на своїй сторінці у Facebook. Морська адміністрації буде підпорядкована Міністерству інфраструктури України.

Наразі, державна політики в галузі водного транспорту керується Мінінфраструктури, а функцію по забезпеченню безпеки торговельного мореплавства виконує підвідомча міністерству «Укртрансбезпека». Після створення морської адміністрації координація, безпека, міжнародна співпраця перейдуть під її контроль.

«Морська галузь нарешті отримає центральний орган виконавчої влади, як це мають авіація, дорожники і будуть мати залізничники. Координація роботи 13 морських портів, безпека судноплавства, міжнародна співпраця повинна відбуватися з єдиного центру, який займається виключно морською тематикою», – наголосив міністр.

За його словами, на час створення адміністрацій її керівником тимчасово буде виконувати заступник голови Державної служби України з безпеки на транспорті Дмитро Петренко.

«Морська адміністрація функціонує в абсолютній більшості морських держав світу. Важливо, що відтепер Україна в клубі морських держав на відповідному офіційному рівні. Хотів би щиро подякувати нашим міжнародним партнерам, з якими ми разом втілюємо новий порядок денний і нову морську індустрію України», – додав Омелян.

Згідно повідомленню центру транспортних стратегій, Морська адміністрація повинна стати головним органом держави, який буде стежити за виконанням Україною конвенцій Міжнародної морської організації (IMO) і забезпечувати умови для розвитку торгового мореплавання. Вона в тому числі ймовірно буде відповідальна за проведення пошуково-рятувальних операцій, за сертифікацію кваліфікації моряків, за ведення регістра судноплавства, питання гідрографії і захисту морського середовища.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...