Новини    01 жовтня 2018 10:57

Мартинюк: покупка «Мрії» свідчить про інвестиційну привабливість АПК


Купівля фондом SALIC агрохолдингу «Мрія» свідчить про оздоровлення інвестклімату, оскільки власники боргів «Мрії», для яких аграрний бізнес – непрофільний, чекали стабілізації економіки та відбудови країни, щоб почати позбуватись цього проблемного активу. Таку думку висловив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк у своїй колонці на «Економічній правді».

На його словами, неофіційні дані щодо суми угоди свідчать про те, що покупці були готові переплатити саме за аграрний актив.

«Ця угода примітна не тільки сумою (FT, посилаючись на свого київського кореспондента, називають суму в 242 млн доларів і це робить цю трансакцію найбільшою в українському АПК), а й тим, що вона закрила багаторічну проблему, яка потенційно могла відлякувати інвесторів.

На думку Максима Мартинюка, на рішення інвесторів щодо придбання «Мрії» вплинули два фактори:

1) покупці були готові переплатити саме за аграрний актив як частину політики щодо підвищення рівня продовольчої безпеки;

2) вони розраховували вартість компанії по прибутковому методу (дисконтованих майбутніх доходів), тобто вкрай позитивно оцінюють майбутню прибутковість компанії і перспективи українського АПК, які дозволяють бути в плюсі навіть при взаємозаліку частини прибутку.

За даними першого заступника міністра АПК, загалом, у першій половині 2018 року сільське господарство продовжило випереджати національну економіку України за більшістю базових показників.

«Простіше кажучи, обсяг галузі показував приріст, у неї найактивніше вкладали гроші, аграрні активи були в ТОП-1 за привабливістю в очах інвесторів. Як показує Держстат, за перше півріччя поточного року український АПК зріс у реальному вираженні (щодо першого півріччя 2017-го) на 11%. Водночас реальний ВВП у цілому – всього на 3,5%. Очевидно, що підтримувати такі темпи реального зростання можна тільки при відповідних інвестиціях у галузь», – додав Максим Мартинюк.

Нагадаємо, як раніше повідомляв LANDLORD, 12 серпня керівництво агрохолдингу «Мрія» підтвердила продаж всіх активів Саудівським бізнесменам.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...