Новини    05 вересня 2023 11:17

Майно фабрики АВК у Дніпрі виставили на аукціон за борги


Фонд гарантування вкладів фізичних осіб виставив на аукціон у системі “Prozorro.Продажі” право вимоги за кредитним договором, що укладений з Промінвестбанком. Як повідомляє ФГВ, забезпеченням за кредитом виступає нерухомість та устаткування кондитерського виробництва на вулиці Журналістів у Дніпрі (там розташована фабрика АВК).

Йдеться про адміністративно-побутовий корпус площею 6,45 тисячі квадратних метрів, трансформаторну підстанцію і головний корпус площею 29,2 тисячі квадратних метрів, холодильно-компресорну будівлю загальною площею 1,7 тисячі квадратних метрів, приміщення підготовчого відділення загальною площею 453 квадратних метрів.

Також до складу заставного майна входять вагові, склад, градирні, масложироуловлювач, електро- та автонавантажувачі, обладнання харчової промисловості у різному технічному стані та інше рухоме та нерухоме майно.

Початкова ціна лота GL16N024759 – 4,386 млрд грн, що відповідає загальній заборгованості за кредитом. Торги відбудуться за “голландською” моделлю аукціону, яка передбачає поетапне зниження ціни із підвищенням ставок після того, як один із учасників зупинить зниження.

Участь в аукціоні можуть узяти як юридичні, так і фізичні особи, окрім позичальників та поручителів за кредитом, громадян РФ та її юросіб, а також осіб, пов’язаних з державою-агресором.

Позичальником вказано юрособу-виробника шоколаду з окупованого нині Маріуполя Донецької області. Очевидно, йдеться про ПрАТ “АВК”. Воно ще до війни, у липні 2021 року, було визнане банкрутом, хоча в листопаді того ж року, як повідомляли ЗМІ, це рішення було скасоване.

Про те ж, що саму фабрику в Дніпрі Промінвестбанк відсудив у цієї компанії у погашення кредиту, повідомлялося ще в січні 2019 року, однак вона так у власність фінустанови і не перейшла.

Хоча ФГВ вказує, що цей лот виставляється на продаж уперше, йдеться саме про продаж кредиту із фабрикою у забезпеченні. Однак саме підприємство до цього багато разів безуспішно намагалися продати як предмет іпотеки через Систему електронних торгів арештованим майном.

Більш того, на 20 вересня 2023 року, тобто через п’ять днів після анонсованого ФГВ аукціону, призначено чергові такі торги на СЕТАМ. Стартова ціна фабрики на них визначена в сумі всього 68 мільйонів гривень. Предметом торгів вказано ті ж самі об’єкти, що виступають заставою по кредиту, який продає ФГВ.

Нагадаємо, що колись компанія була однією з найбільших та найвідоміших з виробників цукерок та інших солодощів. Але до 2014 року більша частина продукції поставлялась на ринки рф. Тож, хоча “АВК” і намагалася вводити нові цікаві продукти (зокрема, відкрила лінейку фітнес-солодощів), у 2021 році вона була визнана банкрутом Господарським судом Донецької області.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Торги призначені на 31 липня цього року.

Як відомо, після втрати фабрик АВК в Донецьку і Луганську основним виробничим активом компанії стала кондитерська фабрика в Дніпрі.

Господарський суд Закарпатської області  відкрив справу про банкрутство ПАТ “Кондитерська фабрика “А.В.К.” м. Мукачево”, яке належить АВК Конфекшінері.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...