Новини    05 листопада 2023 13:36

Maersk скоротить щонайменше 10 тисяч робочих місць


Данська судноплавна група A.P. Moller-Maersk заявила, що звільнить близько 10 тисяч співробітників. Різке падіння доходів у третьому кварталі призвело до надлишку потужностей, зростанню втрат і зниженню цін, що призвело до падіння її акцій.

За даними Reuters, судноплавна група контролює приблизно одну шосту світової контейнерної торгівлі. Утім компанія заявила про більш різкий спад попиту, ніж очікували аналітики та інвестори.

Станом на січень Maersk нараховувала 110 тисяч співробітників. Скорочення 10 тисяч співробітників надасть можливість заощадити $600 млн наступного року та надалі. Компанія очікує, що орієнтир щодо прибутку та операційного прибутку на весь рік опустяться на нижню межу діапазону.

У третьому кварталі операційний прибуток знизився до $1,9 млрд порівняно з роком раніше. Також на 47% (12,1 млрд доларів) впали доходи.

“Якщо четвертий квартал не принесе якихось поліпшень, то я думаю, що в 2024 році нас чекає досить складна ситуація”, – заявив генеральний директор Maersk Вінсент Клерк.

В основному падіння доходів сталося в основному в секторі роздрібної торгівлі та способу життя, особливо в Північній Америці, а також в автомобільній та технологічній галузях. За останні три роки акції групи впали до найнижчого рівня — 17,5%.

Нагадаємо, логістичний агрохолдинг Maersk направив запит китайським корабельням на будівництво до 15 контейнеровозів місткістю 3,5 тис. TEU, що працюють на метанолі.

Данський логістичний холдинг AP. Moller-Maersk повідомив, що перший у світі метаноловий контейнеровоз Laura Maersk вийшов із Копенгаґена.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...