Новини / Логістика     24 лютого 2024 11:11

Єврокомісія внесе зміни до транспортної угоди з Україною – Урсула фон дер Ляєн


Європейська комісія має намір внести зміни до транспортної угоди з Україною.

Про це заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн під час спільної пресконференції з главою польського уряду Дональдом Туском і прем’єр-міністром Бельгії Александром де Кроо, передає “Укрінформ”.

Вона зазначила, що ЄС уважно слідкує за розвитком ситуації в Польщі на кордоні з Україною. За її словами, результатом цього є рішення про плани щодо внесення змін до транспортної угоди між ЄС та Україною.

“Ми повністю взяли до уваги польські побоювання”, — заявила Урсула фон дер Ляєн.

Вона зазначила, що сьогодні експорт України через Чорне море збільшено, і це добре, адже розвантажує сухопутний кордон.

“Зараз ми маємо зосередитися на допомозі України, на відновленні її експорту до цілого світу”, — додала очільниця Єврокомісії.

За її словами, ЄС підтримує польських селян, зокрема пропонуючи їм 22 млрд євро з фонду на Спільну аграрну політику. Вона повідомила, що перший транш у розмірі 1,4 млрд євро для польських аграріїв, щоб допомогти їм модернізувати свою продукцію і вийти на нові ринки, буде доступний вже незабаром.

Нагадаємо, у грудні 2023 року Єврокомісія відповіла на вимогу Польщі щодо скасування “транспортного безвізу” з Україною, підтримуючи збереження умов угоди, укладеної у червні 2022 року та продовженої до червня 2024 року. У звіті “транспортної” Ради ЄС також висловлено звинувачення польській владі (в особі вже експрем`єра Моравецького) в “умиванні рук” у зв’язку із ситуацією на українсько-польському кордоні.

На українську економіку негативно впливатиме блокування автомобільних пунктів пропуску на кордоні України і Європейського Союзу. Очікується, що європейські покупці будуть або розривати довгострокові контракти, або не укладатимуть нових.

Новини за темою:  Європарламент продовжив «транспортний безвіз» для України до кінця 2025 року

Віцепрезидент Асоціації міжнародних автоперевізників Володимир Балін наголосив, що польські страйкарі обманюють, коли звинувачують українських водіїв у спробах витіснити їх з ринку. За його словами, польські колеги мають краще умови на ринку, аніж українці.

Валерія Пепеля

Читайте також

Матеріали по темі