Новини / Логістика     14 квітня 2025 09:03

ЄС продовжив транспортний безвіз із Україною до кінця 2025 року


Європейський Союз продовжив дію угоди про «транспортний безвіз» з Україною до 31 грудня 2025 року. Вона дозволяє здійснювати вантажні автоперевезення між сторонами без необхідності оформлення дозволів. Угода не лише спростила логістику, а й дала відчутний поштовх українському експорту та імпорту.

Про це пише SEEDS.

Європейський Союз ухвалив рішення про продовження угоди про лібералізацію вантажних перевезень з Україною, відомої як «транспортний безвіз», до кінця 2025 року. Про це повідомило Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Угода дозволяє українським та європейським перевізникам здійснювати двосторонні та транзитні вантажні перевезення без необхідності отримання спеціальних дозволів. Такий механізм значно полегшує логістику і є вкрай важливим у нинішніх умовах війни та економічної нестабільності.

«Перевезення автомобільним транспортом між Україною та ЄС сьогодні мають вирішальне значення для економічної стійкості нашої держави, адже саме дорогами ми експортуємо товари з доданою вартістю та імпортуємо необхідні вантажі», — наголосив Віцепрем’єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба.

Він також підкреслив, що ця Угода вигідна не лише Україні, а й країнам Європейського Союзу: «Найголовніше, що Угода позитивно впливає на обидві сторони».

Вперше «транспортний безвіз» було підписано у червні 2022 року строком на один рік. У 2023-му документ уже продовжували, а чергове оновлення в червні 2024 року передбачало можливість автоматичної пролонгації до 31 грудня 2025 року — за умови відсутності серйозних порушень чи негативних наслідків для сторін.

За словами Кулеби, лібералізація перевезень вже дала відчутний економічний ефект: експорт автомобільним транспортом до ЄС зріс на 42%, а імпорт — на 37%.

Тож продовження дії угоди не лише зберігає позитивну динаміку, а й відкриває додаткові можливості для українського бізнесу на ринках Євросоюзу. У контексті війни, обмеженого доступу до морських портів та ризиків повітряної логістики, автотранспорт залишається найбільш надійним шляхом забезпечення країни всім необхідним.

Новини за темою:  Які варіанти доставки вантажів з Франції найпопулярніші

Довідково: згідно з положеннями угоди, діючої до кінця 2025 року, українські перевізники мають право здійснювати перевезення до ЄС і транзитом через нього без обмежень за кількістю дозволів. Продаж або передача цих прав заборонені. Своєю чергою, ЄС очікує на дотримання технічних вимог і безпеки з боку українських транспортних компаній.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також