Новини / Логістика     09 березня 2024 13:14

Поляки планують тимчасово розблокувати КПП “Краківець”: що відбувається на кордоні


Станом на ранок, 9 березня, в чергах на українсько-польському кордоні перебувають близько 2,3 тисячі вантажівок. Фермери планують тимчасово розблокувати один із напрямків.

Про це повідомив речник Державної прикордонної служби України (ДПСУ) Андрій Демченко в ефірі телемарафону.

“Станом на ранок, в чергах перебуває десь 2300 вантажівок сукупно на всіх напрямках, де польські фермери ускладнюють або практично унеможливлюють проїзд вантажних транспортних засобів. Найбільше це навпроти КПП “Краківець” та “Ягодин”, – розповів Демченко.

За словами речника ДПСУ, найскладніша ситуація спостерігається на напрямках КПП “Ягодин” і “Шегині”.

На вищезгаданих напрямках фермери не пропускають жодної вантажівки, яка слідує в бік Польщі. За минулий день показники були нульові. Водночас виїзд в бік України за вчорашній день у напрямку “Ягодина” перетнули близько 70 фур, а “Шегині” – близько 20.

“Також сьогодні вночі від польської сторони ми отримали інформацію, що польські фермери, нібито, вирішили припинити тимчасово блокування руху у напрямку КПП “Краківець”. За інформацією, яку нам повідомили, це може тривати десь до 13 числа. Але чи буде дотримано це, чи дійсно до 13 числа розблокують – будемо бачити”, – зауважив Демченко.

Як розповів Демченко, для інших категорій транспорту – легкових авто, чи автобусів, якими перетинають кордон звичайні громадяни, ускладнень немає в обох напрямках.

Читайте також: Термінали бояться перевантажувати українське зерно: агротрейдер розповів про залізничні перевезення через Польщу

Також речник ДПСУ додав, що прикордонники фіксують прибуття до українських КПП гуманітарних та інших важливих вантажів для України.

“Достеменно сказати, чи можуть вони (гуманітарні, чи інші важливі для України вантажі, – ред.) безперешкодно прослідувати через ті блокадні місця – складно сказати, але те, що такі вантажі прибувають в наші пункти пропуску, то це так”, – додав Демченко.

Нагадаємо, польські фермери продовжують блокувати рух вантажних транспортних засобів. Спостерігається значне ускладнення для перетину кордону – як в напрямку України, так і в напрямку Польщі.

Новини за темою:  Польські перевізники готують блокаду кордону з Україною: що відомо про протест у пункті "Ягодин-Дорогуськ"

Блокування польські фермери продовжують здійснювати на шести пунктах пропуску:

  • “Ягодин”;
  • “Устилуг”;
  • “Угринів”;
  • “Рава-Руська”;
  • “Шегині”;
  • “Краківець”.

Польські протестувальники планують протягом квітня продовжити блокування пунктів пропуску на кордоні з Україною, скасовувавши попередню дату завершення акції, яка була запланована до 10 березня. Цю інформацію міститься в офіційній заяві протестувальників.

Під час блокування поляками кордону, Україна не отримала митних платежів на близько 8 мільярдів гривень, як повідомив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук під час брифінгу.Він також вказав, що за даними Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, фінансові збитки бізнесу у листопаді-грудні 2023 року і частково у січні 2024 року становлять понад 1,5 мільярда євро.

Під час протестів на кордоні з Польщею не було жодного випадку припинення постачання до України зброї, військової техніки, гуманітарної допомоги або пального. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час щорічної пресконференції, на якій він підбивав підсумки роботи уряду за чотири роки. Шмигаль підкреслив, що навіть попри протести польських перевізників і фермерів, не було жодних випадків припинення постачання до України зазначених видів вантажу.

Блокування кордону призводить до збитків в обох країнах. Щодо постачання харчових продуктів логістика стає дорожчою, але це майже не впливає на ціну товарів. Однак через підвищення цін на логістику можливо, що торгові мережі відмовляться від раніше запланованих знижок на товари.

Польські фермери планують розширити свої протести, організовуючи акцію на кордоні з Литвою в п’ятницю, 1 березня. Це було заявлено співорганізатором протесту Каролісом Печіньскінсом у коментарі для LRT. За його словами, протестувальники намірені проводити перевірки транспортних засобів на контрольно-пропускному пункті (КПП) між містами Кальварія (Литва) та Будзисько (Польща), які можуть перевозити українське зерно або іншу сільськогосподарську продукцію.

Новини за темою:  Мінрозвитку вивчає американську модель управління портами "порт-лендлорд" — делегація відвідала порти США

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також