Новини    03 листопада 2021 17:02

Любченко перед відставкою звільнив усіх керівників Експортно-кредитного агентства

За дев'ять місяців 2021 року агентством укладено чотири договори страхування та отримано дохід у розмірі 116 000 грн

Перший віце-прем’єр-міністр – міністр економіки Олексій Любченко підписав накази про дострокове припинення повноважень усіх п’яти членів наглядової ради ПрАТ “Експортно-кредитне агентство” та голови правління товариства та голови правління товариства Руслана Гашева.

Причиною розпуску стала “вкрай незадовільна діяльність товариства та відсутність реагування на це з боку членів наглядової ради”.

Зазначається, що за рік діяльності на керівній посаді Гашевим не було вжито заходів, які б сприяли виконанню товариством покладених на нього законодавством повноважень щодо стимулювання українських підприємств-експортерів та, відповідно, збільшення експорту.

“Товариством припинено роботу над створенням таких продуктів як страхування експортних кредитів портфельним методом та страхування факторингу. Досі не запрацювала програма компенсації відсоткової ставки за експортними кредитами, що є одним з основних інструментів стимулювання діяльності вітчизняних підприємств”, – повідомили в Мінекономіки.

За дев’ять місяців 2021 року агентством укладено чотири договори страхування та отримано дохід у розмірі 116 000 грн. Натомість видатки товариства за цей час сягнули 19,5 млн грн.

Мінекономіки готує оголошення про проведення конкурсу на посади членів наглядової ради товариства.

Тимчасово виконуючим обов’язки голови правління товариства призначено заступника голови правління товариства В’ячеслава Попова.

Основними завданнями товариства є захист українських експортерів шляхом страхування, перестрахування та гарантування; впровадження сучасних фінансових технологій у зовнішній торгівлі, розвиток експорту товарів (робіт, послуг) українського походження, реалізація програми часткової компенсації відсоткової ставки за експортними кредитами.
7 лютого 2018 року Кабінет міністрів з ініціативи Мінекономрозвитку ухвалив рішення про створення Експортно-кредитної агенції та затвердив його установчі документи. У 2020 році ЕКА було укладено 3 договори, отримано дохід 43 тис. грн, або 0,6 % від запланованого.

Нагадаємо, Рада підтримала відставку міністра економіки Любченка.

Також народні депутати 3 листопада проголосували за відставку Романа Абрамовського, міністра захисту довкілля та природних ресурсів.

Джерело: пресслужба Мінекономіки

Наталія Софієнко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...