Новини    12 березня 2018 16:31

Лісівники пропонують жорсткіше карати за незаконні рубки


Для покращення ситуації з незаконними рубками необхідно запровадити кримінальну відповідальність за придбання, збут, транспортування та зберігання деревини незаконного походження. Про це повідомили у прес-службі Державного агентства лісових ресурсів України з посиланням на начальника Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександра Демченка.

На його думку, також потрібно розширити повноваження поліції – передбачити можливість доступу без санкції до приватних об’єктів, де може переховуватись нелегальна деревина. З боку постійних лісокористувачів – створення спеціалізованих мобільних рейдових бригад, оснащення їх автотранспортом, засобами захисту, зброєю, приладами нічного бачення тощо, залучення представників громадських організацій до патрулювання.

«У 2017 році лише в лісах підвідомчих підприємств Чернігівського ОУЛМГ зареєстровано 60 випадків незаконних рубок деревини загальною масою 1165 кубічних метрів. Розмір шкоди склав 6757 тисяч гривень. Особи лісопорушників встановлені у 29 випадках, відшкодовано збитків 175,2 тисяч гривень», – йдеться у повідомленні.

За словами Олександра Демченка, найбільшою проблемою для лісівників є незаконні рубки сироростучих дерев дуба великих діаметрів високоякісної деревини. Такі лісопорушення набули поширення в останні 3-5 років практично на всій території України, в тому числі і в Чернігівській області.

«Ці незаконні рубки здійснюються організованими злочинними формуваннями в темну пору доби, забирається лише деревина найкращої якості з комлевої частини, довжиною сортиментів 0,8-3 м, яка найчастіше вивозиться з лісу невеликими вантажними автомобілями або мікроавтобусами, – продовжує Олександр Демченко. – Даний вид лісопорушень має схожий почерк здійснення: групи, які їх вчиняють, добре оснащені технікою і скоріше за все, озброєні».

За словами головного лісівника Чернігівщини, у 2016 році було здійснено 2 напади на представників державної лісової охорони У першому випадку, обстріляно в нічний час з нарізної зброї з відстані близько 200 метрів автомобіль, в якому перебував майстер лісу, що чергував на місці можливого скоєння незаконної рубки дерев  дуба. А у другому випадку, зловмисники завдали тілесних ушкоджень майстру лісу, який чергував поблизу місця незаконної рубки із заготовленою, але невивезеною деревиною.

Згідно інформації Держлісагентства, у 2018 році вже скоєно 2 випадки незаконних рубок ділових дерев дуба у Красилівському лісництві ДП «Чернігівське лісове господарство», загальним обсягом 8 кубічних метрів, із сумою збитків на  42 тисячі гривень.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...