Новини    27 жовтня 2021 12:01

Старт великої приватизації. Київський завод “Більшовик” продали за 1,4 млрд грн

Приватизаційний аукціон 100% статутного капіталу "Більшовика" відбувся 27 жовтня

АТ “Перший київський машинобудівний завод” продали на аукціоні за 1,429 млрд грн – ціна зросла на 40 млн грн зі стартових 1,389 млрд грн. Крок аукціону становив 20 млн грн. Відбулося зростання ціни у два кроки.

У торгах АТ “ПКМЗ” переміг ТОВ “Дженерал Комерс”. Компанія зареєстрована у Києві, статутний капітал становить 4 тисячі грн. За даними YouControl, компанія займається неспеціалізованою оптовою торгівлею.

“Дженерал Коммерс” пов’язана із групою UFuture Василя Хмельницького та Андрія Іванова. Засновники – Володимир Долгополов, АТ “ЗНВКІФ “Ларам Систем” та “АБ Пілар Холдінгз Лімітед” (Кіпр). Директор – Ігор Хижняк.

Долгополов також є співзасновником ТОВ “КУА ЮДП Ессет Менеджмент”.

Завод “Більшовик” заснований наприкінці 19 століття, виробляв устаткування для цукроварень. В останні роки ПКМЗ накопичив борги на майже 500 млн грн, а щороку в середньому приносить збитку на 20 млн грн.

Головний актив “ПКМЗ” – 36 га землі у Києві неподалік станції метро “Шулявська”. Раніше топменеджери девелоперської компанії SAGA Development оцінювали земельну ділянку заводу в 120-150 млн доларів (3,2–4 млрд грн).

Тепер “Дженерал комерс” має 10 днів на підписання договору, а також 30 днів для сплати суми та отримання схвалення Антимонопольного комітету. Після цього 100% акцій перейдуть на рахунок покупця.

Це перший за 16 років аукціон Великої приватизації. За умовами приватизації, новий власник має розрахуватися з боргами підприємства із зарплати та перед бюджетом, інвестувати в ремонт і модернізацію приміщень близько 57 млн грн, а також зберегти основні види діяльності.

Джерело: Європейська правда

Наталія Софієнко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...