Новини    28 грудня 2020 10:00

КНР як ніколи близька до того, щоб стати економікою №1 – Bloomberg


Економіка КНР впоралась з наслідками пандемії краще західних країн і продовжує зростати, в той час, як інші провідні економіки світу стагнують. Внаслідок цього, Китай обжене США за розміром економіки у доларовому вимірі на п’ять років раніше, ніж очікувалося раніше. Про це повідомляє Bloomberg, посилаючись на дослідження американського центру економіки та бізнес-дослджень (Centre for Economics and Business Research – CEBR).

За розрахунками CEBR сучасні перша і друга економіки поміняються місцями у доларовому виразі у 2028 році. При цьому Bloomberg зазначає, що деякі інші дослідницькі консалтингові компанії пророкують КНР позицію №1 у світі вже у 2023 році. Це більше відповідає стратегії «Зроблено у Китаї-2025», яка була затверджена у КНР у минулому році, але не могла врахувати початок пандемії та її наслідків.

Ще однією несподіванкою рейтингу 193 економік світу, що наводить CEBR, став прогноз про третє місце Індії у 2030 році. Таким чином, за 10 років провідні економіки за розмірами будуть розташовані у наступному порядку: КНР, США, Індія. Японія, Німеччина і Велика Британія втратять по одній позиції – відповідно стануть №№4, 5 та 6. Без змін залишиться позиція Франції – її економіка буде сьомою у світі, як і є наразі.

Читайте: Зростання ВВП у 2021 році очікується на рівні 4,2% – НБУ

Цікаво, що, за прогнозом CEBR наступні п’ять років (тобто період 2030-2035 років) не принесуть змін у розташування економік за місцями у доларовому вимірі і вони збережуть позиції, на яких опиняться у 2030 році.

Китай був першою економікою, яка постраждала від пандемії, але швидко відновився, що, на думку CEBR, повинно спонукати західні країни приділяти більше уваги тому, що відбувається на Азійському континенті.

«Зазвичай ми порівнюємо себе з іншими західними економіками і часто упускаємо кращі приклади, особливо у швидко зростаючих економіках Азії», – сказано у дослідженні CEBR.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що у вересні-листопаді 2020 року Китай став найбільшим імпортером української соняшникової олії.

Фото: Rulez-t

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...