Новини    26 березня 2018 13:47

Країни Африки об’єднуються у найбільшу в світі зону вільної торгівлі


У столиці Руанди, Кігалі представники 44 африканських країн підписали угоду про створення континентальної зони вільної торгівлі під назвою Continental Free Trade Area (CFTA). Країни Нігерія та Південно-Африканська Республіка не поставили підписи під документом. Про це повідомляє DW.

«З огляду на кількість учасників CFTA та сукупне населення країн може стати найбільша у світі зона вільної торгівлі. Серед підписантів такі потужні економіки, як Кенія, Марокко, Єгипет, Ефіопія та Алжир. Переговори щодо угоди тривали впродовж двох років. Для втілення зони вільної торгівлі в життя угода ще має бути ратифікована на національному рівні всіма країнами-підписантами», – йдеться у повідомленні.

Згідно інформації, на заваді успіху зони вільної торгівлі може стати той факт, що серед підписантів поки що немає найбільших економік континенту – Південно-Африканської Республіки (ПАР) та Нігерії. Відмову підписувати угоду, за словами президента Нігерії Мухаммада Бухарі, він пояснив необхідністю проведення консультацій у себе на батьківщині.

«Попри це керівництво Африканського Союзу розраховує на приєднання решти країн континенту до угоди щонайпізніше до проведення наступного саміту спільноти. Якщо членами CFTA справді стануть всі 55 країн континенту, то це знаменуватиме появу в світі нового єдиного ринку з сукупним ВВП у понад два мільярди євро та населенням у 1,2 мільярда», – передають у DW.

Досі на торгівлю всередині континенту припадало лише 16% від загального обсягу торгівлі країн-членів Африки. У Африканському Союзі це пояснюють насамперед вкрай високими митними зборами багатьох країн на експорт до інших країн Африки, які іноді перевищують мита на торгівлю з країнами інших регіонів світу. Однак експерти наводять й інші причини – брак відповідної інфраструктури всередині континенту та наявні на сьогодні регіональні зони вільної торгівлі.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...