Новини / АгроАрт     17 грудня 2020 16:30

Кожен має право на казку: унікальний проєкт театру ляльок Равлик

Театр «Равлик» пропонує долучитися до унікального гастрольного проєкту — «Перший український театр ляльок на колесах» і закликає всіх небайдужих допомогти у його реалізації

Театр «Равлик» пропонує долучитися до унікального гастрольного проєкту — «Перший український театр ляльок на колесах», що подорожуватиме містами та селами України.

«Равлик» був заснований у 1995 році. Завдяки чотирьом акторам-лялькарям — Юрію Тітарову, Любові Міхні-Тітаровій, Анні Поляруш та Максиму Кондратюку — була створена перша казка «Справжній тато», що радує маленьких глядачів з 1997 року. З цього і почалася історія, що привела колектив до нового проєкту «Кожен має право на казку».

Вже впродовж 25 років театр створює авторські казки-вистави, що мандрують всією Україною. За його плечима великий досвід гастрольно-фестивального життя: Чехія, Німеччина, Литва, Бельгія, Польща, Казахстан тощо. Багато казок вже знайшли свої домівки-театри. Наприклад, нещодавно (липень 2020 року) казка «Равлинка та її хатинка» прилаштувалася у Рівненському театрі ляльок, і сьогодні рівняни мають змогу дивитися вистави «Равлика».

Така можливість з’явилася й у городян Кропивницького, Миколаєва, Донецька, а також Паневежиса (Литва). Проте більшість казок-вистав залишилися чекати на власний будинок. Іронія долі: театр називається «Равлик», на честь істоти, що ніколи не залишає домівки, а його вистави — без домівки, без власної сцени. Тому настав час створити й їм власний будиночок — театр на колесах.

2020 рік став складним для театру через пандемію та карантин. Проте саме такі обставини, що заморозили життя у школах та садочках, на сценах театрів та у концертних залах, містах та селищах, змусили колектив діяти. І так почалася нова епоха театру — «Перший український театр ляльок на колесах».
У Юрія Тітарова з’явилася ідея маленького будинку на колесах (пересувна сцена), що здатен об’їхати весь світ і побувати там, де театру ніколи не було. Тож художник Олександр Андрушкевич взявся її втілювати. Саме такий новий формат забезпечив повернення зустрічей із друзями-глядачами вже на свіжому повітрі.

Читайте: Продав агробізнес: куди вкласти кошти

У великих містах України є театри та всі необхідні компоненти: сцена, декорації, актори та глядачі, але у маленьких селах є тільки глядачі, що чекають на казку. Тож завдання колективу «Равлика» — познайомити дітей селищ та містечок з мистецтвом театру ляльок.

Мета проєкту — об’їхати 50 сіл 10 областей України (Луганська, Донецька, Закарпатська, Івано-Франківська, Волинська, Сумська, Чернігівська, Житомирська, Харківська, Одеська), де ніколи не бував театр, подарувати казку та магію дітям у різних куточках України. Саме ця подорож стане початком відродження давньої традиції театру ляльок — вертепників, що у XVII столітті мандрували містами та селами.

Концепція проєкту вже сформована, і наразі подана заявка на грант від Українського культурного фонду. Для отримання державного фінансування театр має зібрати 25% від необхідної суми, що становить 67 263 гривні на платформі «Спільнокошт». На 17 грудня було зібрано 59% необхідної суми, тож колектив театру закликає всіх небайдужих допомогти у реалізації проєкту «Перший український театр ляльок на колесах» і подарувати дітлахам право на казку!

Підтримати проєкт Спільнокошт:
https://biggggidea.com/project/kozhna-ditina-mae-pravo-na-kazku/

Соцмережі театру:
Facebook: https://www.facebook.com/puppettheatreravlyk/
Instagram: https://www.instagram.com/theatreravlyk?r=nametag