Новини    13 липня 2016 23:49

Контроль ГМО


Державне підприємство «Всеукраїнський державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів» (ДП «Укрметртестстандарт») засноване на державній власності та входить до сфери управління Мінекономрозвитку України.

ДП «Укрметртестстандарт» — найпотужніший в Україні орган з оцінки відповідності (сертифікації), до складу якого входять оснащені сучасним обладнанням випробувальні центри та лабораторії.

ДП «Укрметртестстандарт» призначено науково-методичним центром з контролю харчових продуктів, сільсько­господарської сировини та косметичних виробів, які містять генетично модифіковані організми (ГМО) або вироблені з їх використанням. З метою забезпечення вітчизняних лабораторій тест-системами з якісного та кількісного визначення ГМО, у ДП «Укрметртестстандарт» побудована й укомплектована якісним європейським обладнанням лабораторія з виробництва тест-систем.

Взятий Україною курс на інтеграцію з Євросоюзом вимагає від виробників нового, жорсткішого підходу до контролю якості харчової та сільсько­господарської продукції відповідно до вимог регламентів і директив Європейського союзу. Особливо це стосується перевірки продукції на наявність у ній генетично модифікованих організмів (ГМО).

Лабораторний контроль на наяв­ність ГМО в зерновій продукції та продовольчій сировині під час їхнього експорту є обов’язковою вимогою практично всіх країн ЄС, Близького та Далекого Сходу.

Достовірність результатів випробу­вань залежить передусім від якості тест‑систем, які використовуються під час проведення випробувань акредитованими випробувальними лабораторіями.

Багато випробувальних лабораторій в Україні для визначення ГМО використовують тест‑системи російського виробництва, що постачаються в Україну фірмами‑­посередниками, які у разі виникнення у лабораторій технічних питань щодо застосування тест‑систем не можуть оперативно самостійно надати необхідні роз’яснення.

Через погіршення політичної та економічної ситуації у стосунках з Росією виникає необхідність позбутися залежності від російських тест-систем, з метою запобігання проблемної ситуації для українських підприємців з постачанням продукції на експорт.
Для забезпечення випро­бувальних лабораторій вітчизняними тест‑системами у ДП «Укрметртестстандарт» з 2010 року налагоджено вироб­ництво тест‑систем для проведення якісного та кількісного визначення генетично модифікованих кукурудзи, сої та рапсу в харчових продуктах і продовольчій сировині відповідно до вимог ДСТУ ISO 21569:2008, ДСТУ ISO 21570:2008, ДСТУ ISO 21571:2008. ДП «Укрметртестстандарт» має патент на виробництво таких тест‑систем.

Науково‑виробнича лабораторія молекулярно‑генетичних досліджень ДП «Укрметртестстандарт» оснащена сучасним устаткуванням провідних фірм світу для виробництва тест‑систем. Високопрофесійний персонал лабораторії має наукові ступені у сфері генетики, біохімії, біологічних і сільськогосподарських наук, співробітники стажувалися у провідних європейських наукових центрах, що займаються дослідженнями в галузі ГМО. Наші фахівці підтримують зв’язок з фахівцями Центральної референсної лабораторії з визначення ГМО у Європі (EU — RL GMFF).
Висока якість тест‑систем ДП «Укрметртестстандарт» щорічно підтверджується на міжнародному рівні шляхом участі та отримання достовірних (позитивних) результатів у раундах порівняльних випробувань, які проводяться провідними європейськими організаціями: Об’єднаним європейським центром досліджень JRC (Бельгія), EU‑RL GMFF (Італія), FAPAS® GeMMA Scheme (Великобританія), КООМЕТ (Російська Федерація).

Тест‑системи повністю адаптовані до усіх приладів для ампліфікації, що знаходяться в лабораторіях України. Фахівці ДП «Укрметртестстандарт» проводять стажування працівників лабораторій для роботи з тест‑системами як на власній базі, так і в лабораторіях‑замовниках, забезпечують постійну інформаційну підтримку.
Важливе питання щодо вартості тест‑систем. Лінійка тест‑систем, які виробляються у ДП «Укрметртестстандарт», у 1,5–2 рази дешевше за російські аналоги й у 5–7 разів — за європейські та американські.

Нашими тест‑системами користуються лабораторії Мінекономрозвитку, МОЗ, Мінагрополітики, а також комерційні лабораторії.
ДП «Укрметртестстандарт» запрошує до співпраці всі лабораторії України, які проводять випробування продукції на наявність у ній ГМО.
ДП «Укрметртестстандарт» гарантує високу якість тест‑систем, а також постійну інформаційну підтримку.

Контакти
ДП «Укрметртестстандарт»
Тел.: 526-04-14, 526-43-20
E-mail: ruslan@prodcert.org
E-mail: ggs@ prodcert.org
www.ukrprodtest.kiev.ua

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...