Новини    03 жовтня 2017 17:51

Компенсація за техніку сягає 11,5 мільйона


Сьогодні 74 аграрним підприємствам направлено 11,58 млн гривень за програмою часткової компенсації за придбану сільгосптехніку українського виробництва в рамках підтримки сільгосптоваровиробників. Загалом, за напрямом «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва» у Державному бюджеті на 2017 рік закладено 550 млн гривень, повідомляє Мінінфраструктури.

У лютому Кабмін планував компенсувати лише 15% вартості тракторів, комбайнів та іншого обладнання, але вирішив збільшити цю частку до 20%. Станом на кінець вересня за частковою компенсацією звернулось ще 68 підприємств на загальну суму компенсації 10 856 343 грн. Гроші уже направлено до банків для перерахування аграріям.

У список увійшли 40 українських виробників і близько 800 видів техніки. Серед них -Харківський тракторний завод, Південний машинобудівний завод ім. Макарова, БілоцерківМАЗ, «Бердянські жниварки», Союз-Спецтехніка та інші.

Програма спрямована на підтримку вітчизняного сільгоспмашинобудування, тому держава компенсує аграріям лише покупку техніки з рівнем локалізації виробництва не менше 35%. До 2020 року уряд має намір довести цей показник до 60%.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...