Новини    21 грудня 2020 18:20

Компанія Kernel спростувала безпідставні звинувачення у банкрутстві

Kernel Holding вважає клопотання про банкрутство необґрунтованим та недобросовісним, а також таким, яке негайно має бути залишене без подальшого розгляду

Нещодавно була розповсюджена інформація про те, що суд в Люксембурзі відкрив справу про банкрутство зареєстрованої в Швейцарії «КЕРНЕЛ ХОЛДИНГ С.А.», в зв’язку з несплатою компанією значної суми боргу на користь Михайла Стадника. Нібито конфлікт між власниками агрохолдингу «Кернел» і Михайлом Стадником спалахнув через небажання «Кернел» оплатити вартість проданих компанії Михайлом і Інессой Стадник корпоративних прав «СТІОМІ-холдинг» та «Хмельницькхлібопродукт».

Сьогодні компанія «Кернел» на своєму офіційному сайті оприлюднила власну позицію щодо конфліктної ситуації, яка склалася. Пропонуємо докладно з нею ознайомитися.

Витоки конфлікту

З 2012 року «Кернел» перебуває у тривалому судовому процесі з Михайлом Стадником, його колишньою дружиною та рядом юридичних осіб, які знаходяться під їхнім контролем («Продавці Stiomi»), стосовно придбання ТОВ «СТІОМІ-холдинг» – аграрної компанії, розташованої в Хмельницькій області в Україні. У квітні 2012 року Kernel Holding та декілька інших покупців («Покупці Stiomi») уклали генеральну угоду купівлі-продажу про придбання Stiomi Holding у Продавців Stiomi.

Станом на 30 червня 2018 року сума, сплачена за Stiomi Holding, становила $24 млн. Фінальний платіж підлягав оплаті лише після виконання Продавцями Stiomi певних умов та міг бути зарахований зустрічними вимогами. Покупці Stiomi висунули декілька вимог стосовно невиконання Продавцями Stiomi своїх зобов’язань. У грудні 2012 року Kernel Holding отримала від Продавців Stiomi заяву про розгляд справи в арбітражі, в якій вони висували претензії щодо сум, які нібито підлягали їм до сплати.

Судові розгляди

У лютому 2018 року арбітражний суд виніс своє рішення, яке було частково оскаржене Покупцями Stiomi у Високому суді Лондона. Продавцями Stiomi були вжиті забезпечувальні заходи у Швейцарії, які у подальшому були скасовані Апеляційним судом Женеви.

У березні 2019 року Високий суд Лондона направив рішення трибуналу на повторний розгляд за певними аспектами, який відбувся у вересні 2019 року. Рішення арбітражного суду після перегляду, прийняте в грудні 2019 року, вимагало від Покупців Stiomi сплати близько $30,3 млн.

Нові забезпечувальні заходи були вжиті Продавцями Stiomi в Швейцарії стосовно активів, які належать Kernel Holding, а також деяким дочірнім компаніям та спільним підприємствам Kernel Holding. Забезпечувальні заходи щодо активів дочірніх компаній та спільних підприємств було визнано незаконними та скасовано. Інші забезпечувальні заходи залишаються чинними на сьогодні.

Розвиток конфлікту

Kernel Holding, починаючи з 30 червня 2018 року, постійно відображає у своєму балансі резерв стосовно суми рішення арбітражу та відповідних судових витрат. Зазначений резерв визначає зважену оцінку керівництва компанії щодо максимальної очікуваної виплати за рішенням арбітражу. Сума заборгованості по судових позовах на 30 вересня 2020 року становила приблизно $34,6 млн.

Дії третіх осіб не дали можливості Kernel Holding здійснити виплати згідно з рішенням арбітражного суду. Зокрема колишній радник Продавців Stiomi вчинив заходи забезпечення, відповідно до яких Kernel Holding заборонено здійснювати перерахунок будь-яких коштів Продавцям Stiomi до моменту скасування таких забезпечень. Крім того, третя сторона висунула вимоги, стверджуючи, що колишня дружина пана Стадника відступила свої права на користь такої третьої особи, що оскаржується паном Стадником.

Через такі конфліктуючі вимоги та судові процеси компанія Kernel Holding була неспроможна до сьогодні виконати свої платіжні зобов’язання, згідно з рішенням арбітражного суду, на користь Продавців Stiomi, очікуючи вирішення зазначених питань.

Поточна ситуація

У результаті таких взаємовиключних вимог, у березні 2020 року компанія Kernel Holding звернулась до швейцарського суду із запитом про надання дозволу на виплату на банківський рахунок суду повних сум, що підлягають до сплати, згідно з переглянутим рішенням арбітражу. Наскільки відомо Kernel Holding, незважаючи на те, що Продавці Stiomi оскаржують такий запит, вони стверджують, що Kernel Holding намагається уникнути здійснення виплати. Таке необґрунтоване твердження очевидно суперечить запиту Kernel Holding до суду з проханням дозволити здійснити платіж.

16 грудня 2020 року пан Стадник подав до Окружного суду Люксембургу з торгових питань клопотання з вимогою визнати Kernel Holding банкрутом. Перше слухання по цьому питанню призначено на 8 січня 2021 року.

Своїми діями пан Стадник відверто ігнорує наявність забезпечувальних заходів, прийнятих в Люксембурзі, які забороняють Kernel Holding сплачувати будь-які суми Продавцям Stiomi. Пан Стадник також не бере до уваги запит Kernel Holding про надання дозволу на виплату, що знаходиться на розгляді в Швейцарії, метою якого є виконати платіж повної суми, яка підлягає до сплати, одночасно уникаючи ризику сплатити двічі ті ж самі суми, які вимагаються різними так званими кредиторами.

Позиція Kernel

Згідно із законодавством Люксембургу, компанія вважається банкрутом, якщо у судовому порядку доведено дві обставини:

  • компанія більше не спроможна сплачувати свої борги;
  • компанія не може залучати додаткове фінансування.

Kernel Holding не відповідає жодному з цих критеріїв. Компанія Kernel Holding та її дочірні компанії має сильну позицію з ліквідності, як в плані грошових коштів на рахунках, так і в плані грошового потоку від операційної діяльності, що разом забезпечує  достатню ліквідність для обслуговування поточної заборгованості. Так, станом на 18 грудня 2020 року, грошові кошти на рахунках компанії становили $266 млн. Крім того, є доступ до низки нових джерел фінансування в міжнародних банках і на ринках капіталу, що нещодавно було підтверджено успішним розміщенням єврооблігацій на суму $300 млн з річною ставкою купону 6,75%.

У зв’язку з цим Kernel Holding вважає клопотання про банкрутство, подане паном Стадником, необґрунтованим та недобросовісним, а також таким, яке негайно має бути залишене без подальшого розгляду Окружним судом Люксембургу, та буде вимагати відшкодування збитків, нанесених упередженим ставленням і діями пана Стадника.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...